طبقه بندی جنسیتی برای محصول موضوع این مقاله است. مرد و زن بودن در انتخاب محصولات متفاوت است.

خودتان را به عنوان یک مشتری فرض کنید ، اگر یک برند یا شرکتی ، محصولی را برای فروش به شما معرفی کند که هر دو نوع زنانه و مردانه را دارد و کاملاً مشخص است که کدام یک از محصولات برای زنان و کدام یک برای مردان است ، در مقابل همان محصول را برند یا شرکت دیگری نیز به شما معرفی می کند ولی محصولی است که در آن ویژگی مردانه یا زنانه بودن در نظر گرفته نشده است هر دو جنس می توانند از آن استفاده کنند.

شما به عنوان یک خریدار زن یا مرد ، کدام یک از این برندها را ترجیح می دهید ؟ برندی که زنانه و مردانه بودن محصول را در نظر گرفته یا  برندی که این ویژگی را در نظر نگرفته است ؟ کاملاً مشخص است که در ۹۰ درصد اوقات شما به سمت برندی گرایش پیدا می کنید که این تقسیم بندی را رعایت کرده. زیرا ، محصول آنها برای شما جذابیت بیشتری دارد. پس به عنوان یک تولید کننده در بازاری که  پر از رقیب است باید بتوانید نوآوری داشته باشید تا در آن به کار خود ادامه دهید.

خلاقیت و نوآوری در بازار ، حرف اول را می زند و این موضوع است که تعیین کننده موفقیت یا عدم موفقیت شما  در بازار است. این خلاقیت و نوآوری شما در محصول و خدماتی که به مشتریان عرضه می کنید نمود پیدا می کند. باید تلاش کنید محصولی متفاوت وارد بازار کنید تا مشتریان بیشتری به سمت محصول شما جذب شوند.

 اما از بین راههای مختلفی که برای ایجاد خلاقیت و نوآوری در محصول وجود دارد. یکی از راههای ساده و در عین حال راهی که موفق نیز خواهد بود. این است که محصولات خود را به زنانه و مردانه تقسیم بندی کنید. تعیین جنیست یا همان زنانه و مردانه کردن محصولات ، از جمله راه حلهایی است که می توانید برای هر محصولی تقریباً استفاده کرده و نتایج آن را ببینید.

از نظر مشاوره بازاریابی در صورتی که برای محصول خود جنیست تعیین کنید. می توانید بر روی تمامی قسمتهای آن مانور دهید و همین موجب می شود میزان خلاقیت و نو آوری شما افزایش پیدا کند. به عنوان مثال ، شما خمیر دندانی را که تولید می کنید به دو نوع محصول زنانه و مردانه تقسیم بندی کنید. می توانید شکل بسته بندی آنها را متناسب با هر جنسیتی تغییر دهید. همینطور می توانید رنگ و شکلی که برای آن محصول یا رایحه ای که برای آن در نظر می گیرید ، محصول شما را به یک محصول نو و خلاقانه تبدیل کند.

 مشتری شما موقع خرید به راحتی می تواند محصول مورد نظر خود را انتخاب کند. علاوه بر اینکه انتخاب برای او آسان تر است بلکه فکر می کند که بهترین و مناسب ترین محصول را نیز خریداری کرده است. همین موجب می شود که شرکت تولید کننده این محصول بتواند فروش بیشتری داشته باشد.

 اگر برای محصول خود جنیست تعیین کنید ، این خود محصول شماست که به راحتی با مشتریان رابطه برقرار می کند و نیازی به توضیح اضافی یا معرفی محصول نیست. به عنوان مثال ، اگر شامپویی را برای زنان یا مردان طراحی کرده اید خود طرحی که انتخاب کرده اید و رنگی که برای این طرح در نظر گرفته اید به راحتی می تواند نظر مشتری مد نظر شما را به خود جلب کند. زیرا این ظاهر محصولات است که در ابتدا با مشتریان رابطه برقرار می کند. پیشنهاد می شود برای محصولاتی که تقسیم بندی زنانه و مردانه دارید حتماً موارد زیر را رعایت کنید.

۱) بسته بندی شما متناسب برای زنان یا مردان باشد.

۲) رنگ بسته بندی محصول را متناسب در نظر بگیرید.

۳) اگر محصول شما شامل محصولات آرایشی یا بهداشتی است حتماً رایحه های مناسب برای هر جنس را در آن به کار ببرید.

۴) نوع قلم یا فونتی که برای نوشته های روی محصول انتخاب کرده اید متناسب برای هر جنس باشد.

با در نظر گرفتن طبقه بندی جنسیتی برای محصول خود و رعایت کردن این موارد ساده ، به راحتی می توانید میزان فروش خود را بالا ببرید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد بازاریابی حرفه ای به این صفحه مراجعه نمایید.

نظر شما

The post با طبقه بندی جنسیتی برای محصولتان ، تعداد مشتریان خود را افزایش دهید appeared first on بازاریابی , مشاور بازاریابی , آموزش بازاریابی | پارک بازاریابی ایران.