این روزها مردم بیشتر اوقات خود را در اینترنت به سر می برند و بسیاری از خریدهای خود را نیز از این طریق انجام می دهند.

آنها بدون اینکه نیاز به رفت و آمد ، هزینه های جا به جایی و گشت و گذار در بازار را داشته باشند می توانند پای کامپیوتر یا موبایل خود باشند و به راحتی خریدی را انجام دهند. همین ویژگی منحصر به فرد اینترنت و خریدهای اینترنتی موجب شده است که افراد زیادی تمایل به خرید اینترنتی داشته باشند. به همین نسبت ، فروشندگان و تولیدکنندگان بیشتری نیز هر روز به دایره فروش اینترنتی وارد می شوند. اما در کنار جنبه های مثبت و مزیتهایی که خرید و فروش های اینترنتی دارد ، برخی ویژگی های منفی آن موجب شده است برخی از افراد نسبت به این خریدها بدبین باشند.

از نظر مشاوره بازاریابی اینترنتی ، اگر شما نیز فروشگاه اینترنتی دارید باید به این نکته توجه داشته باشید که مشتریان ممکن است به دلیل برخی از ویژگیهای خرید اینترنتی به آن اعتماد نداشته باشند و از این خرید منصرف شوند. اولین راه حل این است که شما این معایب یا جنبه های منفی فروش اینترنتی را بشناسید و به این نکته پی ببرید که چه مشکلات و معایبی آنها را از این خریدها منصرف می کند و در درجه دوم ، برای حل کردن این مشکلات راه حلی پیدا کنید. در این مقاله سعی شده است این مشکلات را معرفی کرده و راه حلهایی برای آنها ارائه شود.

یک) عدم امکان تست محصول

یکی از محدودیتها و جنبه های منفی که خرید اینترنتی دارد این است که مشتریان نمی توانند مانند خرید حضوری ، محصول را از نزدیک ببینید یا آن را تست کنند. بسیاری از افراد هم که به این تست کردن یا مشاهده محصول به صورت حضوری اهمیت می دهند معمولاً از خرید اینترنتی منصرف می شوند یا اصلاً اقدامی برای خرید اینترنتی نمی کنند. این اتفاق ممکن است برای هر نوع محصولی اتفاق بیافتد. بنابراین نمی توانید امیدوار باشید که این اتفاق برای محصول شما نمی افتد. بهترین راه حل برای این مشکل این است که زمانی که محصول خود را در سایت برای فروش معرفی می کنید ، تمامی مشخصاتی که یک خریدار نیاز دارد از آن مطلع باشد باید در کنار محصول خود بنویسید تا مشتریان راحت تر بتوانند تصمیم بگیرند.

دو) عدم امکان مکالمه و ارتباط چهره به چهره

یکی دیگر از محدودیتهای بزرگ خرید اینترنتی این است که مشتریان نمی توانند ارتباط رو در رو با فروشنده داشته باشند و سوالات خود را از آنها بپرسند ، به همین دلیل ترجیح می دهند یک خرید حضوری داشته باشند تا نگرانی بابت محصولی که خریداری می شود نداشته باشند و هر سوال یا ابهامی دارند به صورت مستقیم در همان لحظه از فروشندگان سوال کنند. این مورد می تواند بزرگترین مانع برای خریدهای اینترنتی باشد و میزان مشتریان را به طور چشمگیری کاهش دهد. بهترین راه برای غلبه بر این مشکل این است که امکان چت فوری در سایت خود یا هر شبکه اجتماعی که استفاده می کنید طراحی کنید. اگر این امکان وجود داشته باشد تا حدود زیادی می تواند از نگرانی و بی اعتمادی خریداران اینترنتی کم کرده و برتعداد مشتریان شما بیافزاید.

سه) نگرانی بابت اطلاعات حساب بانکی

از نظر مشاور بازاریابی ، از آنجایی که هنگام خرید اینترنتی ، معمولاً هزینه محصول خریداری شده از طریق اینترنت به صورت مستقیم پرداخت می شود و تمامی مشخصات حساب بانکی افراد باید در این سایتها که به حسابهای عضو شتاب وصل هستند وارد شود تا خرید اینترنتی انجام دهند. بسیاری از افراد از اینکه تمام مشخصات حساب بانکی خود را وارد این صفحات اینترنتی کنند نگرانی دارند. به همین دلیل اگر هم خریدهای کوچک انجام دهند ، ممکن است هرگز دست به خریدهای اینترنتی چند صد هزار تومانی یا چند میلیونی نزنند. به همین دلیل اگر شما می خواهید هر محصولی را با هر قیمتی به راحتی در اینترنت بفروشید و مشتریان به شما اعتماد کنند باید اقدامات احتیاطی را انجام دهید. حتماً به مشتریان خود یادآوی کنید که قبل از پرداخت هزینه به نشانه الکترونیکی ENAMD در سایت فروش دقت کنند تا امنیت تراکنش خود را بالا ببرند.


موضوعات مرتبط :

وبینار Web conferencing ، روش بازاریابی اینترنتی مناسب در ایران

نکاتی درباره تهیه محتوا برای بازاریابی اینترنتی

دلایل گسترش بازاریابی اینترنتی

بازاریابی اینترنتی در شرکت ها توسط مشاوران پارک بازاریابی| خدمات برنامه بازاریابی اینترنتی

بهترین روش بازاریابی اینترنتی

بازاریابی زعفران | مشاور صادرات زعفران | خرید و فروش زعفران و مشاوره بازاریابی زعفران

هزینه و تعرفه مشاوره بازاریابی و فروش

 

نظر شما

The post تکنیکهای کاهش معایب خریدهای اینترنتی با هدف بالا بردن اعتماد مشتریان appeared first on بازاریابی , مشاور بازاریابی , آموزش بازاریابی | پارک بازاریابی ایران.