با تغییر هر سال، در بسیاری از جنبه های زندگی انسانها تغییراتی ایجاد می شود.

همه افراد تمایل دارند با آغاز سال جدید ، در زندگی خودشان تغییرات و تحولات مثبتی را ایجاد کنند. کسب و کارها و بازاریابی نیز از این قائده مستثنی نیست. مدیران سازمانها و شرکتها قبل از آغاز هر سالی ، به فکر این هستند که بهترین تغییرات را در کسب و کار و سبکهای بازاریابی خود ایجاد کنند. همه این کارها با هدف کسب سود بیشتر و پیشرفت در سال جدید ایجاد می شود. به همین دلیل بهتر است پیش بینی هایی که در سال جدید ممکن است روی دهد اطلاع و آگاهی داشته باشیم و متناسب با آنها پیش رویم. به طور کلی ، پیش بینی می شود در سال ۲۰۱۹ میلادی ، تغییراتی که در ادامه به آنها اشاره می کنیم در کسب و کارها و بازاریابی ایجاد شود.

یک)  توسعه یادگیری ماشین  

منظور از توسعه یادگیری ماشین ، استفاده از اتوماسیون در بازاریابی است. اتوماسیون بازاریابی اشاره به استفاده از نرم افزارها در پیام رسانی به مشتریان دارد. این پیام رسانی معمولاً به صورت خصوصی اتفاق می افتد. به این منظور که شما یک پیام همگانی برای مشتریان خود ارسال نمی کنید بلکه برای هر یک از مشتریان خود به صورت خصوصی پیامی را از طریق اتوماسیون ارسال می کنید. از طریق اتوماسیون به راحتی می توان رفتار خرید مشتریان را پیگیری کرد.

به عنوان مثال شما می توانید از طریق اتوماسیون ، تعیین کنید که عادتهای خرید مشتریان شما چیست ؟ در کدام مرحله از خرید خود هستند ؟ عکس العملی که آنها نسبت به محتوای شما و مطالب وب سایت شما داشتند چیست ؟ بنابراین ، بر اساس این اطلاعاتی که از مشتریان دارید می توانید پیامهای مناسبی که برای آنها مفید باشد برایشان بفرستید. از این طریق ، پیامهای مناسب با توجه به نیاز و سلیقه مشتریان به دست آنها می رسد و ارتباط با مشتریان تقویت می شود. همین تقویت ارتباط در نهایت موجب افزایش سودآوری بیشتر شما خواهد شد. لازم است در هر کسب و کاری ، متناسب با شرایط و اندازه کسب و کار خودشان ، اتوماسیون بازاریابی ایجاد کنند. به طور کلی می توانیم اتوماسیون بازاریابی به چند دسته تقسیم کنیم:

۱)ارسال ایمیل برای مشتریان (انواع بازاریابی ایمیلی و مزایای این روش)

۲)تولید محتوای مناسب در وب سایت (بازاریابی محتوایی)

۳)افزایش میزان مخاطبان و مشتریان

اتوماسیون بازاریابی موجب خواهد شد ارتباط شما با مشتریانتان بیشتر از گذشته انجام شود. همچنین ، می توانید به راحتی ، مشتریان خود را پشتیابی کنید.

دو) توسعه بازاریابی با موبایل

در سال ۲۰۱۹ ، قطعاً بسیاری از بازاریابها به فکر این خواهند بود که روند بازاریابی و ارتباط با مشتریان را فراتر از رایانه های شخصی و رومیزی توسعه دهند. به همین دلیل ، بازاریابی موبایلی ، بیش از گذشته توسعه پیدا خواهد کرد. در سال ۲۰۱۹ ، بازاریابها به فکر این هستند که از طریق تلفن های همراه و اپلیکشین ها یا صفحات طراحی شده برای موبایل ، محتوای مورد نظر خود را تولید و منتشر کنند ، پویش ها و کمپین هایی را راه اندازه کرده و ارتباط با مشتریان را توسعه دهند.

سه) اشتراک لینک وب سایت در شبکه های اجتماعی

فیس بوک ، هنوز هم یکی از شبکه های اجتماعی پر طرفدار است. به تازگی ، فیس بوک به امکانات خود اضافه کرده و امکان به اشتراک گذاری لینک وب سایتها را فراهم کرده است. انتظار می رود در سال ۲۰۱۹ ، بسیاری از بازاریابها از این امکان برای توسعه بازاریابی خود و بازدیدکننده های وب سایت خود استفاده کنند. (پرکاربرد ترین شبکه های اجتماعی برای کاربران ایرانی) (تبلیغات در شبکه های اجتماعی چه راهکارهایی دارد؟)

چهار) در نظر گرفتن حق اشتراک

در سال ۲۰۱۹ ، یکی از برنامه های اصلی و مهم در بازاریابی ، توسعه وفاداری مشتریان است. بنابراین ، به نظر می رسد در سال جدید ، یکی از راههایی که بازاریابها و شرکتها به دنبال آن باشند تا این وفاداری را ایجاد کنند این باشد که حق اشتراک برای مشتریان و مخاطبان خود در نظر بگیرند.


موضوعات مرتبط :

وبینار Web conferencing ، روش بازاریابی اینترنتی مناسب در ایران

بازاریابی اینترنتی در شرکت ها

بهترین روش بازاریابی اینترنتی

هزینه و تعرفه مشاوره بازاریابی و فروش

استفاده از سیستم اطلاعات بازاریابی یا MIS چه سودی برای شرکتها دارد؟

راههای تبدیل بازدیدکنندگان اینترنتی به مشتریان و خریداران بالفعل

نظر شما

The post تمرکز اصلی بازاریابی در سال ۲۰۱۹ روی چه مسائلی خواهد بود ؟ appeared first on بازاریابی , مشاور بازاریابی , آموزش بازاریابی | پارک بازاریابی ایران.