شرایط کسب و کار و بازارهای کنونی به گونه ای است که اگر نتوانید خودتان را از دیگران متمایز کنید یا موقعیت برجسته ای داشته باشید نمی توانید امیدوار باشید که در کسب و کار خود موفق شوید.

زیرا ، وجه تمایز یا جایگاه برجسته شما با دیگران موجب خواهد شد تا مشتریان بیشتری را در بازار به دست آورید. از طرفی اگر هم به طور موقت از طریق روشهای مختلف بتوانید فروش خود را بالا ببرید یا موفق باشید این موفقیت موقتی است و شما نمی توانید امیدوار باشید که برای همیشه این موقعیت را حفظ خواهید کرد. بنابراین ، در هر موقعیتی که هستید باید به فکر این باشید که موقعیت خود را ارتقاء دهید و به جایگاه بهتر برسید. عالی و برجسته بودن جزء ایده آلهای هر شرکتی است ، اما از چه راههایی می توان برای رسیدن به این ایده آل و جایگاه برجسته استفاده کرد ؟

یک) کسب نتایج عالی

هر موفقیتی یک نتیجه ای دارد. بنابراین در بازار نیز باید بتوانید نتایج عالی کسب کنید. اگر شما نتوانید نتایج خوبی در بازار و جذب مشتریان کسب کنید هرگز نمی توانید به این نتیجه برسید که عالی هستید و موقعیت خوبی دارید. اگر کار شما خوب است پس باید نتایج عالی هم برای شما داشته باشد. اگر شما یک تیم موفق تشکیل داده اید پس باید بتوانید در یک مسابقه برند شوید و این نشان می دهد که شما عالی هستید.

اگر نتوانید در مسابقات ورزشی برنده باشید یعنی دیگران عالی تر و بهتر از شما عمل کرده اند. هیچ وقت سعی نکنید خودتان را به خوب بودن قانع کنید. تجربه شرکتهای بزرگ نشان داده است که اکتفا به خوب بودن می تواند حتی شما را به موقعیتهای پائین تر سوق دهد چرا که تلاشی برای بهبودی اوضاع و بالاتر رفتن موقعیت خود نمی کنید. بنابراین ، یکی از رمزهای اصلی برای حفظ موقعیت در بازار این است که همواره تلاش کنید موقعیت خود را بالاتر ببرید و در فعالیت خود به یک جایگاه برجسته برسید. پس همیشه به دنبال عالی بودن باشید حتی اگر بسیار خوب هستید. برای رسیدن به این موقعیت برجسته و عالی باید نکاتی را همواره مد نظر داشته باشید.

دو) تفاوت داشتن

باید تلاش کنید با دیگران متفاوت باشید. امروزه یکی از ملاکهای عالی و موفق بودن به ویژه در کسب و کار و بازاریابی این است که شما متفاوت از بقیه باشید. محصول یا خدماتی متفاوت یا با شرایط متفاوت ارائه دهید تا مشتریان و مخاطبان به سمت محصول شما ترغیب شوند و محصول یا خدمات شما را به رقبانتان ترجیح دهند. این وجه تمایز یکی از موضوعات مهم در کسب موقعیت عالی در بازار است.

سه) منحصر به فرد بودن

از نظر مشاوره بازاریابی ، گاهی فقط متفاوت بودن نمی تواند شما را به جایگاه عالی برساند. بلکه باید منحصر به فرد باشید ، در رفتار ، ارائه خدمات ، ارائه محصولات ، تبلیغات ، طراحی سایت ، ارتباط با مشتریان و تأمین کنندگان مالی باید این منحصر بودن وجود داشته باشد.

چهار) مستقل بودن

در اینکه افراد عالی و کارکنان حرفه ای و متخصص می توانند موجب عملکرد عالی باشند هیچ شکی نیست. بسیاری از شرکتهای موفق دنیا با عملکرد عالی نیز ممکن است برای عملکرد عالی خود وابسته به کارکنانشان باشند. اما برای اینکه یک شرکت بتواند برای همیشه عالی باقی بماند باید عملکرد خود را به کارکنان خود وابسته نکند بلکه مستقل عمل کند. یک شرکت درجه یک باید بتواند نسل هایی از افراد کارآمد و حرفه ای را تربیت کند و در شرکت خود به کار گیرد. که در صورت عدم حضور برخی از آنها بتواند با همان کیفیت به کار خود ادامه دهد.

 

نظر شما

The post چگونه می توانیم در میان شرکتهای متعدد ، برترین باشیم ؟ appeared first on بازاریابی , مشاور بازاریابی , آموزش بازاریابی | پارک بازاریابی ایران.