مشتریانی که خریدهای اینترنتی انجام می دهند به میزان بیشتری از مشتریانی که خرید حضوری دارند از خرید خود منصرف می شوند و قصد کنسل کردن خرید یا درخواست خرید را می کنند.

این اتفاق ممکن است به دلایل مختلفی اتفاق بیافتد. ممکن است آنها واقعاً از درخواست خرید منصرف شده باشند یا اینکه ممکن است به صورت اتوماتیک و ناخواسته از صفحه خرید محصول خارج شوند. هر دوی اینها مشکلاتی هستند که می توانید با روشهای ساده ولی کارسازی برطرف کنید. تنها کافی است به این روشها آگاهی داشته باشید تا بتوانید آنها را پیاده کرده و از مزایای آن برخوردار شوید. در این مقاله شما را با ۵ روش مهم و کارساز برای حل این مشکل در بازاریابی اینترنتی آشنا خواهیم کرد.

یک) ارسال رایگان

از نظر مشاوره بازاریابی اینترنتی همه مشتریان دوست دارند شما پیشنهاد خدمات رایگان برای آنها داشته باشید. از جمله مواردی که خریداران اینترنتی از آن استقبال می کنند و با شنیدن آن بسیار خوشحال می شوند این است که ارسال محصول به صورت رایگان برای آنها انجام می شود. سعی کنید حتماً شرایط ارسال رایگان برای مشتریان اینترنتی خود راه اندازی کنید. حتی اگر فکر می کنید در این صورت سود شما اندک یا ناچیز خواهد شد می توانید درصد کمی به قیمت محصول اضافه کنید و آن سود را برای ارسال رایگان به مشتریان در نظر بگیرید. اگر این ترفندهای هوشمندانه را به کار ببرید قطعاً خواهید دید که مشتریان و متقاضیان محصولات شما بیشتر خواهند شد.

دو) نمایش دادن قیمت محصولات

مشتریان همیشه دوست دارند قیمت محصولی که در اینترنت می بینند را بدانند و با محصولات مشابه مقایسه کنند. در صورتی که محصولی در اینترنت معرفی شده ولی قیمت آن مشخص نشده باشد مشتریان سریع سایت شما را بسته و به سایتهای دیگر سر می زنند و به نوعی از خرید کردن منصرف می شوند. پس بهتر است با نوشتن قیمت هر محصولی در وب سایت خود از فرار کردن مشتریان و انصراف آنها جلوگیری کنید.

سه) راحت تر کردن فرآیند خرید

هر چقدر فرآیند خرید برای مشتریان راحت تر باشد آنها تمایل بیشتری به خرید خواهند داشت. سعی کنید مراحل خرید را بسیار راحت طراحی کنید و با استفاده از تصاویری مانند سبد خرید و با کلیک کردن چند کلید آنها را به راحتی در مسیر خرید قرار دهید. هر چقدر مراحل خرید را راحت تر انتخاب کنید به خوبی خواهید دید که مشتریان شما به سمت خرید از وب سایت شما می آیند و با تعداد کمی از مشتریان مواجه می شوید که از خرید کردن به دلیل طولانی یا سخت بودن مراحل خرید منصرف می شوند. این عامل نیز از جمله عوامل بسیار مهم در افزایش خرید مشتریان و کاهش انصراف آنها دارد.

چهار) افرادی که عضو سایت نیستند نیز بتوانند خرید کنند

اگر به صفحه خرید های اینترنتی مانند نت برگ سر زده باشید خواهید دید که چه کاربران عضو شده و چه کاربران مهمان به راحتی می توانند خریدهای خود را انجام دهند. در حالی که برخی از وب سایت ها با مجبور کردن افراد به عضویت در سایت و سپس انجام خرید یا دسترسی به محصول ، راه فرار مشتریان را هموارتر می کنند. همانطور که گفته شد همیشه سعی کنید مسیر خرید برای مشتریان را راحت تر و همواتر کنید نه مانعی پیش پای آنها قرار بدهید. چرا که بسیاری از افراد از این مراحل طولانی خسته می شوند و حوصله طی کردن این همه راه را برای خرید یک محصول ندارند.

پنج) استفاده از هدایتگر خروجی یا پاپ آپ

از نظر مشاوره بازاریابی اگر صفحه اینترنتی شما مجهز به این آپ نیست بهتر است آن را اضافه کنید. این آپ موجب می شود مشتریان هر زمان که به صورت ارادی قصد ترک صفحه شما را داشتند بتوانند از آن خارج شوند. اما اگر این آپ را اضافه نکرده باشید ممکن است سیستم به صورت خود به خود موجب خروج آنها از صفحه خرید شود یا از آنها بخواهد که آدرس ایمیل یا مشخصات خود را وارد کنند در حالی که این آپ خروجی به شما کمک می کند تا زمانی که مخاطبان واقعاً قصد خروج از وب سایت شما را دارند بتوانند در صفحه شما باقی بمانند و همین احتمال زمان حضور آنها در وب سایت و خرید کردن برای آنها افزایش می دهد. پس حتماً پیشنهاد می شود از این پاپ آپ در طراحی وب سایت خود استفاده کنید.

منبع : پارک بازاریابی ایران


موضوعات مرتبط :

ایجاد مزیت رقابتی در دنیای آنلاین و بازاریابی اینترنتی

وبینار Web conferencing ، روش بازاریابی اینترنتی مناسب در ایران

نکاتی درباره تهیه محتوا برای بازاریابی اینترنتی

دلایل گسترش بازاریابی اینترنتی

بازاریابی اینترنتی در شرکت ها توسط مشاوران پارک بازاریابی| خدمات برنامه بازاریابی اینترنتی

بهترین روش بازاریابی اینترنتی

نظر شما

The post ۵ روش کارساز برای پیشگیری از کنسل کردن خرید توسط مشتریان اینترنتی appeared first on بازاریابی , مشاور بازاریابی , آموزش بازاریابی | پارک بازاریابی ایران.