از آنجایی که امروزه اکثر کسب و کارها به صورت اینترنتی فعالیت می کنند و سعی می کنند صفحات اینترنتی برای معرفی یا فروش محصول خود طراحی کنند مسئله بهینه کردن این صفحات اهمیت پیدا می کند.

بهینه کردن صفحات از این رو اهمیت دارد که میزان بازدید از صفحه شما را افزایش می دهد. هر چه قدر میزان مشاهده و بازدید کنندگان صفحه شما بیشتر باشد ، به همان اندازه احتمال بالا رفتن میزان فروش شما افزایش پیدا می کند. بزرگترین معظلی که بسیاری از کسب و کارها با آن روبرو هستند این است که کاربرانی که با ترفندهای مختلف به سایت آنها ارجاع شده اند بسیار سریع از صفحه آنها خارج می شوند. بنابراین برای جلوگیری از این خروج کاربران لازم است مطالب سایت آنها بهینه سازی شود. لازم است محتوایی را تولید که از نرخ بازدید بالایی برخوردار باشد. برای تولید محتوایی که نرخ بازدید از صفحه شما را افزایش دهد باید نکات زیر را رعایت کنید.

یک) مخاطبین صحیح

بهتر است قبل از اینکه به مسئله بهینه کردن صفحات اینترنتی خود بپردازید به این مسئله فکر کنید که آیا مخاطبین هدف خود را به درستی انتخاب کرده اید ؟ ممکن است محتوایی که شما تولید می کنید محتوای مناسبی باشد ولی به دلیل اینکه مخاطبان و گروه هدف خود را به درستی انتخاب نکرده اید از میزان بازدید مناسبی برخوردار نیستید.

دو) انتخاب محل مناسب برای کلید خرید

در سایتهایی که برای فروش محصول طراحی کرده اید ، درگاه خرید و نحوه ورود کاربران به آن اهمیت زیادی دارد. زیرا این دکمه ، مشتریان را به خرید محصول هدایت می کند و خرید آنها را به پایان می رساند. سعی کنید این دکمه را در کنار محصولی که برای فروش معرفی کرده اید قرار دهید. اگر فاصله دکمه خرید با عکس محصول فاصله داشته باشد ، مشتریان باید دنبال مسیر خرید بگردند و در این فاصله ، بسیاری از مشتریان از خرید منصرف می شوند. پس طراحی کردن محل مناسب برای کلید خرید می تواند مسیر خرید را سریع تر و آسان تر سازد.

سه) تهیه عکسهای مناسب

شاید اگر چندین صفحه درباره محصول توضیح دهید و هیچ عکسی از محصول در صفحه خود قرار ندهید رغبتی در مشتریان برای خرید محصول ایجاد نشود. در صورتی که با نوشتن یک جمله کوتاه یا یک معرفی کوتاه ولی قرار دادن عکسهای با کیفیت از محصول می تواند نقش بسیار زیادی در ترغیب مشتریان برای خرید محصول داشته باشد. سعی کنید عکسهایی از زوایای مختلف محصول تهیه کنید تا مشتریان به خوبی بتوانند ویژگیهای محصول را ببینند.

چهار) بارگزاری تصاویر محصول با رنگهای مختلف

شما محصولی که برای فروش در سایت گذاشته اید اگر رنگ بندی های مختلف دارد باید از تمامی رنگهای آن عکسهایی را تهیه کنید و در صفحه فروش بارگذاری کنید. زیرا این عکس می تواند به خوبی ، محصول شما را معرفی کند و مشتریان را از ابهام در مورد محصول خارج کند.

پنج) توضیح کافی محصول

مشتریانی که به صورت اینترنتی خرید می کنند نگرانیشان این است که بدون اطلاعات کافی محصولی را خرید کنند و پس از خرید پشیمان شوند. برای این منظور بهتر است توضیحات کافی از محصولی که برای فروش گذاشته اید در سایت بنویسید تا مشتریان با شناخت کافی اقدام به خرید محصول کنند.

شش) نحوه نوشتن توضیحات

سعی کنید توضیحات محصولتان را به گونه ای بنویسید که مشتریان تصور کنند با خرید این محصول تمامی خواسته آنها از یک محصول برآورده می شود. نحوه نوشتن توضیحات در میزان بازدید و خرید مشتریان بسیار موثر است.

هفت) نوشتن نظر مشتریان

مشتریان که قبلاً محصول شما را خریداری کرده اند و از خرید خود راضی هستند را در سایت معرفی کنید و پیامهای آنها را در سایت بنویسید. نظر سایر مشتریان در خصوص محصول شما می تواند به مشتریان دیگر این اطمینان را بدهد که محصول مورد نظر را به درستی انتخاب کرده اند.

مشاوره بازاریابی اینترنتی 

نظر شما

The post راهکارهای بهینه کردن صفحات فروش و بالا بردن میزان بازدید appeared first on بازاریابی , مشاور بازاریابی , آموزش بازاریابی | پارک بازاریابی ایران.