هایفوتراپی در اصطلاح یعنی انتقال و نفوذ امواج فراصوت با عمق زیاد و بسامد و تکرار کم به صورت تمرکز یافته و همگرا در لایه های درونی و عمقی پوست ، جهت جوان سازی و لیفتینگ صورت و لاغری موضعی انجام می گیرد.

در این شیوه درمانی از قدرت میکرو امواج اولتراسوند تمرکز یافته جهت جمع شدن رشته های کلاژن و تحریک و تولید کلاژن تازه جهت به وجود آمدن سفتی و کشیدن پوست در ناحیه مورد نظر به کار گرفته می شود. در این متد درمانی همه ی مرکزیت دستگاه بر روی لایه های لایه های عمقی و درونی ، با به وجود آوردن گرمای عمیق و زیاد موجب تخریب و ویرانی آگاهانه سلول ها و بافت های ناحیه مورد هدف می شود. این تخریب بافت و سلول ها را تحریک می سازد تا به تولید و ساخت کلاژن جدید بپردازند. شایان ذکر است که این تخریب ، فقط بر روی نواحی مورد درمان تاثیر می گذارد و به سایر قسمت ها و لایه های بالایی پوست صدمه و عارضه ای وارد نمی سازد.

مزایای هایفوتراپی

این متد درمانی برای همه ی قسمت های بدن و هر نوع پوستی کاربرد خواهد داشت و تنها در طی یک جلسه درمانی صورت می پذیرد. در این شیوه درمانی نیازی به ایجاد خراش و برش نیست و خطر اسکار ، عفونت و عارضه های جانبی در آن وجود ندارد و به صورت سرپایی انجام می شود. درد و ناراحتی ایجاد شده در این روش بسیار جزئی بوده و تنها در طی یک جلسه درمانی ظاهر شخص را نزدیک به هشت سال جوان تر می سازد.

کاربردهای هایفوتراپی

 • درمان افتادگی و شلی پوست
 • بالاکشیدن ابروها
 • رفع چین و چروک
 • رفع غبغب
 • جوان سازی پوست
 • صاف کردن پوست
 • لیفت گردن
 • زاویه دار کردن چانه و فک
 • لیفت شکم و پهلو
 • لاغری موضعی
 • رفع چین و چروک و سیاهی اطراف چشم

مدت ماندگاری نتایج و تاثیرات هایفوتراپی

نتایج نخستین لیفت را سریعاً پس از درمان ، مشاهده خواهید کرد. سفت شدن پوست پس از گذشت ۳ الی ۴ ماه اتفاق می افتد و پروسه ترمیم و نوسازی کلاژن تا ۶ ماه بعد از آغاز درمان تداوم می یابد. به طور کلی می توان گفت اثرات این متد درمانی بیشتر از دو سال خواهد بود.

افراد مناسب انجام هایفوتراپی

اشخاصی که دارای سلامت همه جانبه و طبیعی بدن هستند و  همچنین بدن بیمار قادر باشد در مقابل امواج گرمایی اولتراسوند بهبودی و بازسازی خوبی داشته باشد. از این رو کسانی که بالای ۳۰ سال سن دارند و جوان تر هستند دواطلب مناسبی جهت انجام این متد درمانی زیبایی هستند. اشخاصی که از چین و چروک های شدید عمقی برخوردارند و یا دخانیات استعمال می کنند در جواب دهی به این درمان تاثیرات اندکی را مشاهده خواهند کرد ، زیرا عملکرد بدن جهت تحریک و ساخت کلاژن ضعیف است.

عوارض جانبی هایفوتراپی

عوارض جانبی هایفو تراپی ؛ پس از انجام هایفوتراپی ، اندکی تورم و قرمزی در قسمت های مورد درمان ظاهر می شود که با گذاشتن کمپرس سرد در ناحیه موردنظر طی چند ساعت از بین می رود. گرهک های زیر پوستی نیز از دیگر خطرات جانبی این متد درمانی می باشد که ایجاد آن ها موقتی خواهد بود و گزینش درست تراکم نواحی مورد درمان می تواند از ایجاد این مشکل پیشگیری نماید. آسیب بسیار نادری که ممکن است پس از درمان رخ دهد ضعف موقت عصب های سطحی پوست است که پس از گذشت ۱۵ روز تا ۴۰ روز کاملاً رفع خواهد شد. تراکم درست نواحی مورد درمان و کاتریج مناسب و احتیاط و مهارت لازم در مسیر این عصب ها از ایجاد این عوارض ممانعت به عمل خواهد آورد.

موارد ممنوعیت استفاده از هایفوتراپی

افراد مبتلا به صرع ، استفاده کنندگان از داروهای ضدانعقادی ، جوش کیستیک ، ضربان ساز قلبی ، ابزارهای مصنوعی فلزی در بدن ، عفونت در ناحیه مورد درمان ، بانوان در دوران بارداری و شیردهی ، دیابت کنترل نشده ، افراد مبتلا به بیماری های قلبی ، ترومبوز ، افراد دارای توقعات غیرواقع بینانه گزینه های مناسبی برای انجام هایفوتراپی نیستند. همچنین مطالعات صورت گرفته نشان داده کمتر از ۲۰% از  افراد سالخورده و پیر و مراجعین بسیار چاق به هایفوتراپی درمانی جواب نخواهند داد.