مدیران فروش شما از جمله اهرمهای مهم کسب و کارتان هستند. اگر مدیران فروش شما به خوبی بتوانند از پس فروش برآیند شما می توانید موفقیتهای بیشتری در فروش و شناساندن خود در بازار به دست آورید.

پس این اهرمهای اصلی را همیشه باید در کنار خود داشته باشید و تا جایی که امکان دارد از روشهای مختلف برای حفظ آنها باید استفاده کنید. اما برای بسیاری از مدیران و صاحبان کسب و کارها این مسئله چالش برانگیز است که از چه روشی برای پرداخت مزایا و دستمزد برای مدیران فروش خود استفاده کنند. در این مقاله به نکات مهمی که در پرداخت حقوق و مزایا برای مدیران فروش خود باید در نظر بگیرید اشاره می کنیم.

یک) دستمزدهای تقریباً بالا

همانطور که گفته شد مدیران فروش از اهرمهای اصلی کسب و کار شما هستند. پس باید تلاش کنید همیشه آنها را برای خود حفظ کنید. یکی از روشهایی که می توانید به خوبی این مدیران را برای خود حفظ کرده و انگیزه همکاری آنها را افزایش دهید این است که دستمزدهای نسبتاً بالاتری از سایر کارکنان شما داشته باشند. این حقوق و دستمزد بالا می تواند نقش زیادی در جلب همکاری و رضایت آنها داشته باشد.

دو) مزایای کافی

علاوه بر دستمزدهای نسبتاً بالا باید در کنار آن مزایایی نیز برای مدیران فروش خود در نظر بگیرید. آنها علاوه بر خودشان مسئولیت و رهبری افراد زیر دست خود را نیز دارند. پس باید به اندازه کافی مزایایی را داشته باشند که علاوه بر اینکه خودشان انگیزه همکاری با شما را داشته باشند بلکه انگیزه های کافی در کارکنان خود نیز ایجاد کنند. باید سعی کنید با مزایایی که برای آنها در نظر می گیرید انگیزه و رغبتی در آنها ایجاد کنید که آنها در تمامی اوقات خود به فکر فروش محصول شما باشند.

سه) اختصاص سهام مدیران

براساس تجربیات مشاوره بازاریابی اختصاص دادن سهامی برای مدیران می تواند راه بسیار خوبی برای مشارکت حداکثری مدیران فروش شما باشد. در این روش ، شما به مدیران فروش خود بخشی از سهام شرکتتان را واگذار می کنید. این سهام ، به آنها نشان می دهد که آنها در سود و زیان این شرکت سهیم هستند و باید تلاش کنند سود حداکثری را برای شرکت فراهم کنند. همچنین این حس که شرکت برای خود آنهاست و آنها هر تلاشی می کنند برای شرکت خودشان است در آنها ایجاد می شود.

این روش از جمله روشهای بسیار مناسب و جالب برای جلب مشارکت بالای مدیران فروش است. البته شما از این روش برای جلب مشارکت حداکثری هر کدام از مدیران خود در بخشهای مختلف کسب و کارتان می توانید استفاده کنید. واگذاری سهام به مدیران ، خیال شما را از این بابت که مدیران تمامی تلاش خود را برای فروش و بازاریابی محصول شما انجام خواهند داد تا حدود زیادی راحت می کند.

چهار) روش پرداخت مزایای آسان

سعی کنید روش و طرحی را برای پرداخت مزایا به مدیران فروش خود طراحی کنید که درک آن برای مدیران راحت باشد. چرا که در بسیاری از مواقع به دلیل طراحی نامناسب این طرح ، مدیران نمی توانند درک مناسبی از میزان مزایایی که شامل حال آنها می شود و همچنین شیوه های پرداخت آن به دست آورند. به همین دلیل مهم است که طرح محاسبه میزان دستمزد و مزایا و شیوه پرداخت آن به گونه ای طراحی و برنامه ریزی شده باشد که برای مدیران شما کاملاً قابل درک باشد تا بتواند انگیزه کافی در آنها ایجاد کند.

علاوه بر این یک طرح پیچیده با شفافیت کم به مدیران شما این حس را القا می کند که شما قصد دارید از آنها سوء استفاده کنید چرا که مشخص نیست نحوه محاسبه حقوق و مزایای شما به چه نحوی است و آیا این کار انجام خواهد شد یا نه ؟ پس ترجیح می دهند با شرکتهایی که برنامه مشخصی در این زمینه دارند فعالیت و همکاری داشته باشند.


انتخاب مدیر فروش و نظارت بر عملکرد مدیر

۳ استراتژی مدیر فروش

مدیر فروش خانم چه مهارت های اولیه ای نیاز دارد؟

مدیر فروش موفق باید پاسخگوی ۷ نیاز کارمندان خود باشد

مدیر بازاریابی و فروش دارای ۷ ویژگی است | وظایف مدیر فروش

آیا باید از مدیران فروش که در بازاریابی حرفه ای شده اند ترسید؟

چند شاخص بازاریابی که برای ارزیابی مدیران بازاریابی و فروش مفید است

نظر شما

The post نکات مهم در زمینه پرداخت دستمزد مدیران فروش appeared first on بازاریابی , مشاور بازاریابی , آموزش بازاریابی | پارک بازاریابی ایران.