تا حالا شده روی پوستتون یک سری لکه ها ایجاد شده باشند که رنگشون متفاوت از پوست خودتون باشه.

امروزه همه افراد به دنبال زیبایی و ظاهر خود هستند و می توان گفت بخشی از جذاب بودن را در برگرفته است همینطور یکی از دغدغه های افراد می باشد که با آن درگیری دارند. اگر شما هم یکی از آنها هستید که نمی دانید این لکه ها چی هستند.

ما در این مقاله درباره لکه های پوستی چیست؟ و انواع لکه های پوستی کدام اند؟ می گوییم و شما بهتر می دانید که لکه های روی پوست چه قدر می تواند بر روی زیبایی تاثیر بگذارند.

شاید شده باشد که شما به این لکه های دچار نشده باشید ولی کنجکاو باشید که علت های ایجاد لکه های پوستی و اینکه چرا در سنین پایینتر هم دچار این مشکل می شوند بدانید.

ما در این مقاله به آن می پردازیم. همچنین شما منتظر این بخش بودید که درمان لکه های پوستی چیست؟ ما شما را با جدیدترین روش درمان لکه های پوستی آشنا می کنیم.

لکه های پوستی چیست؟

لکه هایی که روی پوست ایجاد می شوند به صورت معمول رنگ آنها متفاوت از پوست است و می توان گفت یک بخش وسیعی از پوست را در بر می گیرند و در ادامه به دلایلی که سبب ایجاد این لکه ها می شوند می پردازیم.

انواع لکه های پوستی کدام اند

کک ومک  FRECKLE  :

این نوع لک

کک و مک نوعی از لکه ها هستند که قهوه ای رنگ هستند به اندازه یک تا دو میلی متر و همچنین کک و مک تبدیل به خال نمی شوند و رنگ آنها متفاوت است ممکن است قرمز، برنزه، قهوه ای و .. باشند. اما معمولا از رنگ پوست نسبت به اطراف خود تیره تر هستند.

لکه های حاملگی : (CLOASMA…MELASMA )

به این لک ها، لکه های هرمونی هم می گویند. این لکه ها در ابتدا به صورت قهوه ای کم رنگ معمولا بزرگتر از کک و مک دیده می شوند و به ندرت بزرگتر و رنگ آنها تیره تر هستند.

در نواحی از صورت که مناطق وسیعی مانند گونه، بینی و پیشانی را در بر می گیرند مانند کک و مک سه عاملی که تاثیر میگذارند را می توانیم ژنتیک، هورمون و نور آفتاب بدانیم که در بروز و شدید شدن آن تاثیر زیادی دارند.

لکه های جای جوش :                     

بسیاری از افراد هنگامی که به جوش یا آکنه دچار می شوند بعد از بهبودی جوش می زنند که در ابتدا فرد به جوش های قرمز و گاهی چرکی مبتلا می شود و هنگامی که جوش ها خشک می شوند.

لک قهوه ای یا قرمز رنگ به جا می ماند و اگر جوش را دستکاری کنیم جای لک بعد از جوش زیاد می شود و در اکثر افراد این رویه به صورت ارثی است.

لک تیره بعد از جوش افزایش می یابد در خیلی از افراد ایجاد لک بعد از جوش می تواند ارثی باشد به خصوص اگر لکه های قرمز بعد از جوش زدن باشد یعنی این زمینه ارثی دارد.

همینطور می توانیم بگوییم که نوع جوش در گذاشتن لک تاثیر گذار است به عنوان نمونه جوش های چرکی و عمیق و کیستی احتمال بیشتری دارد برای گذاشتن لک و همینطور دوام و زمان مدت جوش در ایجاد لک موثر است.

مانند کسی که به پزشک مراجعه نمی کند و به مدات طولانی باقی می ماند احتمال لک زیاد می شود و در خصوص اینکه اگر شخصی در برابر نور خورشید باشد این مورد را زیاد می کند. بعد از عوامل زیادی در به وجود آمدن لک موثر هستند و در این فرد چند عامل می تواند در به وجود آمدن آن موثر باشد.

اگزمای آفتابی :  TINEA  ALBA

اگزمای آفتابی به لکه های روشن و کمی خشک یا پوسته دار گفته می شود که در کودکان و نوجوانان که پوستی خشک دارند و در برابر آفتاب قرار می گیرند احتمال اینکه بیشتر شود هست بروز می یابند. البته باید متذکر شد که در صورت و اندام ها دیده می شود .

قارچ های رنگی پوست : TINEA VERSI COLOR

این لکه ها در بسیاری از مواقع مانند اگزما یا آلبا دیده می شوند و بیشتر در گردن و اندام های فوقانی دیده شده اند و در هر سنی بروز می کنند و در بسیاری از موارد به طور لکه های قهوه ای رنگ دیده می شوند.

ممکن است پررنگ یا کم رنگ در سایز های مختلف دیده شوند و در برخی از موارد به صورت لکه هایی سفید رنگ آلبا دیده می شوند در برخی هم هر دو نوع دیده شده هم در تنه و گردن و هم در صورت.

چه عواملی سبب ایجاد لکه های پوستی می‌شوند؟

رادیوتراپی

علت ایجاد لکه های در افرادی است که درگذشته رادیوتراپی انجام داده اند. عوارض درمانی این روش را می توان خشکی، خارش و تاول دانست. ریزش مو یکی از عوارض آن است.

آفتاب سوختگی

آفتاب سوختگی را می توانیم سوزش سطحی خارجی لایه پوست نامید که از عوارض آن می توانیم قرمزی،  تورم، درد، پوسته ریزی و خشکی پوست نامید. بر اثر قرارگیری به مدت طولانی در معرض نور خورشید تاول ایجاد می شود.

سوختگی

یک حالت اورژانسی در پزشکی را می توانیم سوختگی بگوییم. توجه به عمق و اندازه آن شدت سوختگی تعیین می شود.

اگزما

در این بیماری که به شکل علائمی زرد رنگ یا سفید رنگ بیایند و ریختن پوست یکی از نشانه های آن است و قسمت هایی که دچار این عارضه می شوند قرمز رنگ و دچار خارش می شوند.

انواع درمان های لکه های پوستی چیست؟

با پیشرفت تکنولوژی امروزه درمان های زیادی در زمنیه ضایعات پوستی مانند لک انجام شده که توسط درمان های لیزری و غیر لیزری وجود دارد که می شود در بهبود این مشکل مطلوب واقع شود.

 همچنین پزشک برای درمان این لک ها بعد از آنالیز پوست باید گزارشی درباره سابقه حساسیت و داروهای استفاده و روش هایی که در گذشته برای درمان لک انجام شده تهیه کند.

جدیدترین روش درمان لک های پوستی

روش های محتلفی برای رفع لک صورت ارائه شده است . مثل بهره گرفتن از داروهای لایه بردار، اما این روش ها مدت ماندگاری زیادی ندارند و امروزه یکی از جدیدترین روش درمان لک های پوستی درمان با ماندگاری بالا مزوتراپی است.

که در جهت رفع لک صورت از آن استفاده می شود. اساس کار این روش اینگونه است که بر روی پوست مواد دارویی تزریق می شود، که بعد از چند جلسه کم کم لک و تیرگی های روی پوست از بین می روند.

مزوتراپی برای لک صورت

امروزه یکی از نگرانی های مهم در بین افراد جامعه امروزی درمان لکه های پوستی می باشد. مزوتراپی روشی است که از طریق تزریق مستقیم بر روی پوست در لایه مزودرم می باشد با این هدف که درمان این مشکل می تواند روشی مطمئن در جهت درمان لکه های پوستی باشد.


موضوع مرتبط :

بهترین کوکتل مزوتراپی

مزوژل پروفایلو Profhilo

مزو مزولایک Mesolike Meso

مزو بایواسکین Bioskin Meso

مزو فیوژن Fusion Meso

مزو درماهیل Dermaheal Meso

مزو توسکانی Toskani Meso

مزوژل جالپرو Jalupro

The post جدیدترین درمان لکه های پوستی appeared first on واردات و فروش ژل ۷۷۵۱۵۷۰۸ ، بوتاکس و مواد مزوتراپی.