ژوویدرم ، رووفیل ، پرفکتا ، آلیاکسین ، نورامیس ، پروفایلو ، بلوترو ، جالپرو و ریوانس ؛ این یک لیست کوتاه از محبوب ترین مواد فیلر پوستی در بازار است.

همه آنها دارای مزایا و معایب هستند ، نتایج بسیار خوبی ارائه می دهند و هزاران مخالف در سراسر جهان دارند.

برخی از آنها برای افزایش لب بهتر عمل می کنند. موارد دیگر برای تزریق فیلر در نواحی حساس مانند زیر چشم مناسب هستند. برخی از آنها در آبرسانی بهتر عمل می کنند ، در حالی که برخی دیگر می توانند فرم دهی کنند و ماندگاری بیشتری داشته باشند. این نكات پزشكان را به این فکر انداخت كه آیا برای دستیابی به كامل ترین نتایج مطلوب ، می توان فیلر های پوستی مختلفی را تركیب كرد.

فیلر های مختلف برای مناطق مختلف

پوست ما ساختاری منحصر به فرد دارد و در قسمت های مختلف صورت ما متفاوت است: زیر چشم ، پیشانی ، گونه ها ، شقیقه ها ، لب ها و چانه. پوست گونه ها به طور عمده متراکم تر است ، در حالی که زیر چشم ما ، لطیف و نرم است.

به همین دلیل است که در این ناحیه عروق مشاهده می کنیم و سیاهی سیاهی داریم. اگر فقط برای هر منطقه از یک فیلر استفاده کنیم ، نتیجه کاملاً غیر طبیعی خواهیم گرفت. در بعضی موارد ، دوست داشتن لب پر یا تعریف استخوان گونه کافی نیست ، در حالی که در موارد دیگر ، خیلی واضح و خشن است.

به همین دلیل ، مارک هایی مانند ژوویدرم و ریوانس برای رفع نیازهای هر نوع پوست ، سن و ویژگی های فردی ، خطی با حدود ۱۰ روش درمانی ایجاد کردند. بنابراین ، به عنوان مثال ، Juvederm دارای Juvederm Ultra 2 ، Juvederm Ultra 3 ، Juvederm Ultra 4 ، Juvederm Volift ، Juvederm Voluma ، Juvederm Hydrate ، Juvederm Volbella و غیره است. آنها از نظر سطح چگالی ، گرانروی ، انسجام و سایر مشخصات فنی متفاوت هستند.

بنابراین ، آیا می توانید انواع مختلفی از فیلر های پوستی را برای مناطق مختلف ترکیب کنید؟

این که آیا شما در مورد چندین مارک یا راه حل از یک مارک صحبت می کنید ، در هر دو مورد ، پاسخ مثبت است. مسئله این است که فیلر های پوستی ، برخلاف محصولات سم بوتولینوم (بوتاکس یا دیسپورت) حرکت نمی کنند و دقیقاً در محلی که آنها را تزریق می کنید باقی می مانند.

بنابراین ، فیلر ها به هیچ وجه با هم مخلوط نمی شوند و تعامل ندارند. بگذارید بگوییم شما به راحتی می توانید از فیلر پوست Juvederm (Volbella یا Voluma) برای پر کردن لب و رستیلن استفاده کنید تا چین و چروک زیر چشم را از بین ببرد و مطمئن شوید که نتیجه کاملاً عالی خواهد بود و حتی مهمتر از این ، برای بیمار بی خطر است.

فیلر های مختلف برای یک ناحیه

حتی باتجربه ترین پزشکان نیز همیشه نمی توانند فیلرهایی را که برای این یا آن محدوده ، این یا آن بیمار بهترین کار را دارد ، تعیین کنند. گاهی اوقات ، بیمار تا پایان از نتیجه بدست آمده راضی نیست و این سوال پیش می آید که :

آیا می توانم از یک فیلر دیگر در همان قسمت استفاده کنم؟ »پاسخ منفی جدی است. و بگذارید دلیل را توضیح دهم.

اگر فیلر های پوستی زیر چشم تزریق کرده اید و بعد از گذشت یک هفته یا بیشتر ، مشتری برمی گردد و می گوید که فیلر بیشتری می خواهد ، می توانید تزریق مجدد انجام دهید اما فقط با همان درمان از همان مارک. حتی فیلر از همان مارک اما خط متفاوت مناسب نیست ، نیازی به ذکر نیست که این شرکت کاملاً متفاوت است.

سرنخ در این واقعیت نهفته است که مولکول های هیالورونیک اسید موجود در داروهای درمانی به روش های مختلفی ترکیب می شوند. که سطح متفاوتی از چگالی ، گرانروی و انسجام را فراهم می کند. علاوه بر این ، مارک های مختلف دارای فناوری های ثبت اختراع خود هستند. هنگامی که این دو ماده فیلر بهم می رسند ، ممکن است ناهموار با هم مخلوط شوند و باعث ایجاد توده یا بی نظمی دیگری در بافت های پوست شود.

به جز سطح ویسکوزیته ، مواد فیلر ممکن است از نظر ترکیب متفاوت باشند. بنابراین ، Restylane ، Perfectha ، Juvederm ، Revofil و Belotero دارای هیالورونیک اسید مصنوعی در پایه خود هستند ، در حالی که ، به عنوان مثال ، ماده اصلی Radiesse هیدروکسید کلسیم است ، که اصل عملکرد و اثرات آن کاملا متفاوت از مارک های ذکر شده قبلی است. مخلوط دو ماده ممکن است منجر به واکنشهای ناخواسته ارگانیسم مانند عوارض جانبی شدید ، آلرژی ، رد بدن و البته نتایج بصری ناخوشایند شود که مشتری را ناامید کند.

سایر محصولات برای ترکیب با فیلر های پوستی

در عین حال ، این بدان معنا نیست که شما نمی توانید از انواع دیگر محصولات پوستی برای مبارزه با پیری استفاده کنید. بنابراین ، با استفاده از داروهای سم بوتولینوم مانند بوتاکس ، اثر فیلر های پوستی کاملاً تقویت می شود.

البته ، شما نمی توانید دو تزریق در یک روز انجام دهید ، اما می توانید بوتاکس را به عنوان مثال زیر چشم تزریق کنید تا چین و چروک های تقلیدی را کاهش داده و ماهیچه ها را شل کند و سپس بعد از مدتی ، از فیلر های پوستی استفاده کنید تا کمبود حجم در بدن را تکمیل کند. منطقه ، کاهش تیرگی ها و هیدراته شدن بافت ها ، ایجاد ظاهری تازه و جوان.

حرف آخر

اختراع فیلر های پوستی به افراد امکاناتی باورنکردنی برای جوانتر ماندن و در هر سنی خارق العاده نشان می دهد. علاوه بر این ، صنعت به طور مداوم در حال توسعه و بهبود روش های درمانی است تا آنها را طبیعی تر ، با دوام تر و نتایج زیبا تر ارائه دهد.

با این حال ، شما نمی توانید فیلر های پوستی مختلفی را برای همان منطقه ، به ویژه در همان روز ، ترکیب کنید. سطوح مختلف ویسکوزیته و تراکم داروها ممکن است نتایج غیر منتظره و حتی عوارضی را بعد از عمل ایجاد کند ، علی رغم این واقعیت که هر دو ماده فیلر ممکن است برای بیمار و منطقه کاملاً مناسب باشند.

بازار چنان درمان های متنوعی را ارائه می دهد که مطمئن هستیم شما قادر خواهید بود راهی را انتخاب کنید که بدون نیاز به تزریق مجدد فیلر دیگری برای هر مشتری و مشکل وی ، همه مشکلات را حل کند. علاوه بر این ، در هر صورت ، ممکن است از بوتاکس استفاده کنید تا علائم پیری را بیش از حد از بین ببرید.

این نوشته آیا می توانید ژل فیلر مختلف را ترکیب کنید؟ برای اولین بار ظاهر می شود در ژل هیالورونیک اسید و ۲۲۶۱۸۷۲۹ و فروش بوتاکس در شرکت نیک NIK CO.