اگر کمی به شکل بازاریابی و کسب و کارهای جدید نگاه کنید متوجه خواهید شد که دنیای کسب و کار تفاوت بسیار زیادی پیدا کرده است.

امروزه کسب و کارها از شکل سنتی خود خارج شده اند و به گونه ای دیگر در حال حرکت هستند. الگوهای جدیدی به وجود آمده که در گذشته از آنها هیچ خبری نبود. اغلب این الگوهها بر اثر تغییر در شرایط کسب و کارها و دنیای بازاریابی به وجود آمده است.

بنابراین افرادی که قصد دارند وارد این بازارها شوند و کسب و کاری را مدیریت کنند لازم است تغییرات جدید را بشناسند و تکنیکهای مربوط به آن را بیاموزند و در راه و روشهای خود تحولات اساسی ایجاد کنند.

از میان تمام الگوهایی که با آمدنشان شکل بازاریابی تغییر کرده است می توانیم به مهمترین آنها یعنی روش بازاریابی محتوایی اشاره کنیم. محتوایی که بتواند توجه مخاطبان را جلب کند و بر روی تصمیم آنها برای خرید یک محصول تأثیر بگذارد را می توانیم یک محتوای مناسب بنامیم.

بنابراین می توان به خوبی به این نتیجه رسید که بازاریابی محتوا یک سرمایه گذاری است که به زودی می تواند سرمایه تان را به شما بازگرداند. متأسفانه با این وجود بسیاری از افراد هستند که هنوز هم تولید محتوا را چندان مهم نمی دانند. به منظور اثبات اهمیت بازاریابی محتوایی و سرمایه گذاری از طریق آن دلایل خود را در ادامه این مقاله ذکر می کنیم.

یک) مهمترین بازاریابی

می توانیم به جرأت بگوییم که بازاریابی محتوا از مهمترین روشهای بازاریابی است. اگر این جمله را بگوییم که می توان از طریق تولید محتوای مناسب به یک برند بدون رقیب تبدیل شد حرف بیهوده ای نزده ایم ؛

چرا که بازاریابی محتوا علاوه بر اینکه می تواند به یافتن و حفظ مخاطبان و مشتریان کمک کند ؛ بلکه می تواند موجب افزایش نظم در کارهایتان شود. جالب است بدانید که برخی از برندها ممکن است به صورت کاملاً ناخودآگاه از روش بازاریابی محتوایی استفاده کنند زیرا از طریق تجربه به فواید آن پی برده اند اما امروزه تقریباً به یک روش پر کاربرد تبدیل شده است.

دو) توانایی سئو

یکی از مهمترین مزایایی که تولید محتوا برای شما دارد این است که میزان سئو یا جستجوی نام شما در گوگل را افزایش می دهد. هم اکنون اگر نتوانید از این روش در بازاریابی استفاده کنید نمی توانید تأثیر مورد نظر را بر مشتریان داشته باشید و اعتبار لازم در بازار را کسب کنید. می توانید این کار را به راحتی از طریق بازاریابی محتوا انجام دهید. خواهید دید که بازاریابی محتوا تا چه حد به بازگشت سرمایه شما کمک خواهد کرد.

سه) بازگشت سرمایه

هیچ فروشنده یا بازاریابی تمایل ندارد که میزان سرمایه برگشتی آنها اندک باشد. به همین دلیل است که یک روند یا الگوی قابل اطمینان در بازار را پیدا می کنند و آن را برای بازگشت سرمایه استفاده می کنند.

بازاریابی محتوا روشی است که به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید سرمایه ای که برای بازاریابی صرف کرده اید به راحتی به دست آورید. کم کم به این نتیجه خواهید رسید که بازاریابی محتوایی از مطمئن ترین روشها برای بازگشت سرمایه و سود برای شماست.

چهار) ایجاد اعتماد در مشتریان

وجود اینترنت و گستردگی استفاده از آن هم اکنون موجب شده است مردم نسبت به محصولاتی که در بازار وجود دارد اطلاعات بسیار زیادی داشته باشند. می توانید خودتان نیز آن را امتحان کنید. به این شکل که یک محصولی که مد نظر دارید در اینترنت جستجو کنید و ببینید که تا چه حد از اطلاعات به دست شما می رسد.

تجربه نشان داده است زمانی که برندها خودشان دست به تولید محتوا می زنند مشتریان و مخاطبان بیشتری به آنها اعتماد می کنند. بنابراین سعی کنید از این فرصت به خوبی بهره مند شوید.

نظر شما

The post بازگشت سرمایه از طریق بازاریابی محتوا appeared first on بازاریابی , مشاور بازاریابی , آموزش بازاریابی | پارک بازاریابی ایران.