موضوع این مقاله آموزشی ؛ تاثیر حیوانات خانگی در هوش کودکان است. امیدواریم برای والین مسئول مفید باشد. 

مقدمه تاثیر حیوانات خانگی در هوش کودکان

والدین عزیز اگر شما بخاطر کودک خود شک بر این قضیه دارید که سگ در خانه داشته باشید یا نداشته باشید، پس با ما همراه باشید تا اطلاعاتی در خصوص موثر بودن سگ بر روی کودکتان بگویم.

اگر شما نگران سلامت و بهداشت حیوانتان هستید موردی نداره این موضوع بسیار طبیعی است و لازم است بدانید که اگر شما حواستان به بهداشت سگتان باشد هیچ جای نگرانی نیست و سلامت کودکتان را به خطر نمی اندازد.

نگهداری سگ نه تنها بر سلامت فرزندتات تاثیر بدی ندارد بلکه از نظر روانشناختی بسیار موثر است و فوائد زیادی دارد.

این امر می تواند بسیار موثر روی روابط عمومی کودک شما و رشد زبانش باشد. والد عزیز با خواندن این مقاله سبک تربیتی درست را انتخاب می کنید.

آیا می دانستید نگه داری از حیوانات علاقه ای از قبل بوده

انسان ها علاقه زیادی به نگهداری از حیوانات و بر قراری ارتباط با آن ها دارند. لازم است بدانید که علاقه آن ها از سنین پایین یعنی چهار پنج سالگی شروع می شود و بسیار پر رنگ است. روانشناسان عقیده دارند که قدرت کنجکاوی کودکان بسیار پررنگ است. این یکی از تاثیر حیوانات خانگی در هوش کودکان است.

به گفته روانشناسان از زمان قبل علاقه به حیوانات خانگی در انسان ها پدید آمده بوده، این علاقه بسیار قدیمی می باشد  در زندگی هزار سال گذشته بسیار به انسان ها کمک کرده است. زمانی که از حیوان در خانه نگهداری می کنید حتی یاد میگیرید چگونه از فرزند خود مراقبت کنید.

این علاقه بسیار قدیمی است که این روزا به شکل نگهداری از حیوانات خانوادگی در آمده است.

در ادامه درباره تاثیر حیوانات روی کودکان ببشتر توضیح می دهیم.

حیوانات خانگی چه تاثیری بر روی زندگی کودکان دارند

یکی از فوایدی که کودکان اگر از حیوانات خانگی نگهداری کنند می تواند داشته باشد این است که مسئولیت پذیری را یاد می گیرند. کودک مسئولیت های متفاوتی را مثل بیرون بردن، غذا دادن، تمیز کردن و برطرف کردن دیگر نیاز های آن یاد می گیرد پس این سبب باعث افزایش رشد مسئولیت پذیری در کودک می شود.

حیوان خانگی یک دوست خوب برای کودکان شما هست

زمانی که کودک شما همبازی تو رده سنی خود ندارد و یا تک فرزند هست شما می توانید یک حیوان خانگی برای او بیاورید تا با او بازی کند و همراهش شود. طبق تحقیق های اخیر ثابت شده که یک حیوان خانگی می تواند تا حدودی حس تنهایی در افراد را کاهش دهد. همچنین داشتن یک حیوان خانگی به فرزند شما کمک می کند تا با دوستانش رفتار جا افتاده تر داشته باشد.

بیشتر بخوانید : تست هوش کودک             مرکز استعدادیابی کودکان

حیوان خانگی چه تاثیری بر رشد و درک احساسات کودک شما دارد؟

حیوانات برای این که احساسات خود را بازگو کنند توان صحبت کردن را ندارند. به همین علت آن ها با رفتارشان محبت و نیازشان را به شما می فهمانانند. جالب است بدانیدکه انسان ها هم جهت برقراری ارتباط بیشتر از ارتباط غیرکلامی استفاده می کنند.

معمولا احساسات دیگران را از لحنشان و ظاهرشان متوجه می شوید. انسان ها هرچه رفتار غیر کلامی را بهتر بلد باشند. ارتباط قوی تری می توانند با دیگران برقرار کنند. زمانی که شما حیوان خانگی نگهداری کنید این حس در درون فرزند شما تقویت میشود و او ارتباط پخته تری در اینده با دیگران برقرار خواهد کرد.

تاثیر حیوانات خانگی در هوش کودکان

تاثیر حیوانات خانگی در هوش کودکان

کودکان چگونه با مرگ حیوانات کنار می آید؟

حیوانات عمرشان بسیار متفاوت است. مثلا سگ ها ۱۳ تا ۱۶ سال عمر می کند جوندگان ۴ تا ۵ سال نهایتا و اسب ها ۲۰ سال یعنی هر انسانی مرگ حیوان خانگی خود را به صورت طبیعی تجربه می کند.

تجربه مرگ برای کودکی که حیوان خانگی دارد تقریبا واکنشش شبیه به کسی می باشد که عزیزش را از دست داده است و او زمانی که تجربه مرگ حیوان خانگی را دارد، برای تجربه مرگ یک عزیز در بزگسالی آمادگی دارد. تاثیر حیوانات خانگی در هوش کودکان را در مقاله بررسی نمایید.

به نظر شما داشتن حیوان خانگی روی صحبت کردن فرزند شما کمک می کند؟ بررسی تاثیر حیوانات خانگی در هوش کودکان

بله کمک میکند زمانی ک کودک شما تک فرزند باشد بیشتر مشخص می شود این موضوع زیرا فرزند شما بیشتر زمانش را با حیوان خانگی اش می گذراند و شروع به صحبت کردن می کند. و معمولا حیوانات مکالمه را شروع می نمایند و این سبب می شود کودک به صحبت با آنها مجاب شود و همینطور باعث رشد کودک از نظر زبانی می گردد در واقع کودک علاقمند است تا به دیگران بگوید که از حیوان خانگی نگهداری می کند و این دلیلی می شود تا با دیگران ارتباط برقرار نماید و روابط اجتماعی او تقویت می شود.

اگر می خواهید درباره این مطلب بیشتر بدانید می توانید در سایت هوش نیک آن را مطالعه کنید.

و همچنین اگر از خواندن این مقاله لذت بردید می توانید لینک زیر به دوستان خود ارسال کنید.

۴.۹/۵ - (۴۱ امتیاز)

نوشته تاثیر حیوانات خانگی در هوش کودکان اولین بار در مرکز هوش کودک نیک. پدیدار شد.