دی متیل آمینو اتانول DMAE ، آنالوگ ویتامین B کولین و پیش ساز استیل کولین ، امروزه به دلیل اثرات حاد ضد پیری ، ضد چروک و سفت شدن پوست به عنوان یک مکمل جدید فوق العاده برای مراقبت از پوست مورد توجه قرار گرفته است.

 DMAE به خوبی برای استفاده در برنامه های ترمیمی پوست شناخته شده است. در مطالعات بالینی تصادفی شده ، ۳٪ ژل صورت DMAE در کاهش خطوط پیشانی و چین و چروکهای ریز دور چشم و در بهبود پری لب و فرم و ظاهر کلی پوست صورت بی خطر و مفید است. یک آزمایش باز نشان داد که استفاده طولانی مدت از DMAE تا ۱ سال با مشخصات ایمنی خوبی همراه است.

با این حال ، درمان گرمسیری با DMAE معمولاً نیاز به دوز و غلظت بالا برای عبور از سد نفوذپذیری اپیدرم دارد ، که می تواند باعث نگرانی از سمیت ، عوارض جانبی و هزینه های پزشکی شود. گزارش شد که ۲٫۵ تا ۱۰ میلی مول بر میلی لیتر DMAE می تواند باعث ایجاد سیتوپاتولوژی واکوئولار سلول های فیبروبلاست انسانی کشت شده در شرایط آزمایشگاهی شود.

علاوه بر این ، مطالعات نشان داده است که استفاده از DMAE 3٪ به صورت گرمسیری می تواند باعث ایجاد سیتوپاتولوژی واکوئولار سلول های اپیدرمی شود.

نتایج یک تحقیق بر روی موش ها نشان داد با استفاده از مدل پیری موش ناشی از D-galactose ، مزوتراپی با ارسال مستقیم DMAE و AA به بافت مورد نظر با ارتقاء سنتز کلاژن و کاتابولیسم برای بازسازی بافت پوست و بهبود ضخامت پیری پوست ، اثرات ضد پیری را بهبود می دهد.

DMAE برای پوست چه کاری انجام می دهد؟

اگر ما در مورد استفاده از آن در محصولات پوستی و زیبایی برای مراقبت از پوست صحبت کنیم ، DMAE به لطف عملکرد سفت کننده خود ، یک ردیف عالی برای مبارزه با علائم قابل مشاهده پیری است که همچنین باعث آبرسانی عالی به پوست و بهبود لکه ها و صافی پوست می شود.

DMAE برای پوست شما بد است؟

DMAE برای سلولهای پوست سمی است ، تقسیم سلولی را متوقف می کند ، ترشح را مهار می کند و برخی سلول ها را پس از ۲۴ ساعت در معرض از بین برد. استفاده از این ماده مطمئناً ایمن تر از لیفت صورت با جراحی یا تزریق بوتاکس است.

آیا تزریق و استفاده از DMEA ایمن است؟

در یک مطالعه بالینی تصادفی ، ۳٪ DMAE که روزانه به مدت ۱۶ هفته استفاده می شود ، در کاهش خطوط پیشانی و چین و چروک های ریز دور چشم و در بهبود فرم و پری لب و ظاهر پیری پوست به طور کلی بی خطر و موثر است. تحقیقات ثابت می کند که DMAE به کاهش چین و چروک های ظریف پیشانی و اطراف چشم و بهبود ظاهر کلی پوست پیری کمک کند.

نقش DMAE در کوکتل های مزوتراپی

فرمولاسیون مراقبت از پوست برای بهبود پیری پوست به طور فزاینده ای از محصولات مهم جوانسازی است. دی متیل آمینو اتانول DMAE  یا دینول – که اخیراً در یک کارآزمایی کنترل شده با دارونما ارزیابی شده است. DMAE

آنالوگ ویتامین B کولین است و پیش ساز استیل کولین است. اگرچه نقش استیل کولین به عنوان یک انتقال دهنده عصبی به خوبی شناخته شده است ، اما شواهد رو به رشد به استیل کولین به عنوان یک مولکول شبه سیتوکین در همه جا اشاره دارد که فرایندهای اساسی سلولی مانند تکثیر ، تمایز ، حرکت و ترشح را به صورت پاراکرین و اتوکرین تنظیم می کند.

یک آزمایش باز نشان داد که استفاده طولانی مدت از ژل DMAE تا ۱ سال با مشخصات ایمنی خوبی همراه است. اثرات سفت کننده حاد پوست DMAE با اندازه گیری کمی مقاومت کششی پوست تأیید شده است. مطالعات آزمایشگاهی در لنفوسیت های خون محیطی نشان می دهد که DMAE یک عامل ضد التهابی نسبتاً فعال است. اگرچه مکانیسم های عملکرد آن در پوست هنوز روشن نشده است ، شواهد نشان می دهد که پوست محل فعال سنتز ، ذخیره ، ترشح ، متابولیسم و ​​پذیرش استیل کولین است.

گیرنده های استیل کولین موسکارینی در کراتینوسیت ها ، ملانوسیت ها و فیبروبلاست های پوستی موضعی شده اند ، در حالی که گیرنده های نیکوتینی استیل کولین در کراتینوسیت ها یافت شده است. نقش استیل کولین و نقش DMAE به عنوان تعدیل کننده عملکردهای واسطه استیل کولین در پوست هنوز روشن نشده است.

بنابراین ، مزایای DMAE در پوست شامل یک اثر ضد التهابی بالقوه و افزایش مستحکم پوست با بهبود احتمالی است. در بدن عضلانی زیرین صورت برای ارزیابی اثر نسبی DMAE در مقایسه با سایر رژیم های مراقبت از پوست (به عنوان مثال ، کرم های آنتی اکسیدانی موضعی ، آلفا هیدروکسی اسیدها) ، مطالعات مورد نیاز است.

این نوشته دی متیل آمینو اتانول Dimethylaminoethanol (DMAE) چیست؟ برای اولین بار ظاهر می شود در ژل هیالورونیک اسید و ۲۲۶۱۸۷۲۹ و فروش بوتاکس در شرکت نیک NIK CO.