همانطور که می دانیم عوامل زیادی می توانند اعتبار یک شرکت یا برند و همچنین میزان فروش آن را تحت تأثیر قرار دهند.

اکثر شرکتها و برندها عوامل زیادی را در فروش و اعتبار بخشی به کسب و کارشان مهم می دانند ولی در این میان به یکی از عوامل ممکن است توجه کمتری داشته باشند. این عامل مهم فروشنده های شما هستند.

نظر مشاوره بازاریابی این است فروشنده ها در میزان اعتبار بخشی به کسب و کار شما و افزایش یا کاهش فروشتان تأثیر مستقیم و به سزایی دارند. حال ممکن است سوالی که در ذهن شما ایجاد می شود این باشد که چه ویژگیهایی در فروشنده ها باید وجود داشته باشد تا میزان اعتبار کسب و کار شما و سپس فروشتان را بالا ببرد.

به همین دلیل در این مقاله قصد داریم نکات مهمی را یادآوری کنیم که مربوط به فروشندگان شماست و در صورتی که این نکات را رعایت کنید قطعاً میزان اعتبار و سپس فروش شما نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

یک) شخصیت و رفتار فروشندگان

آیا تا کنون به رفتار فروشندگان خود توجه کرده اید ؟ آنها معمولاً با مشتریانتان چگونه ارتباط برقرار می کنند ؟ آیا زبان مشتریان را متوجه می شوند یا به زبان آنها سخن می گویند یا توجهی به این مسئله ندارند ؟

منظور ما از زبان مشتری این است که آیا سلیقه و فکر مشتری را درک می کنند ؟ یکی از مهمترین مواردی که باید توجه داشته باشید این است که فروشنده های شما آداب برقراری ارتباط و صحبت کردن با مشتریان را بدانند و آن را رعایت کنند. از ادبیات صحیحی استفاده کنند و به مشتریان احترام بگذارند.

نحوه رفتار فروشنده های شما نقش بسیار زیادی در شخصیت بخشی به کسب و کار شما دارد و از طرفی می تواند مشتریان را به مشتریان وفادار تبدیل کند. همچنین آنها باید سلیقه و فکر مشتریان را به طور کلی بشناسند تا بتوانند ارتباط درستی با آنها برقرار کنند.

دو) ظاهر فروشنده ها

اولین چیزی که در نگاه اول به چشم می خورد ، نحوه پوشش و ظاهر فروشنده های شماست. بهتر است ظاهری مرتب و سرحال داشته باشند. هر چقدر فروشنده های شما ظاهری مرتب داشته و لباسهای مرتب بپوشند و چهره های شاداب و سرحالی داشته باشند مشتریان بیشتری را می توانند جذب کنند. بهتر است پوشش فروشنده های شما یک پوشش زیبا و در عین حال ساده و احترام آمیز باشد. اگر لباسهای فرم و یکدست برای آنها تهیه شود بهتر خواهد بود.

سه) اطلاعات کافی فروشنده ها

بهتر است فروشنده ها قبل از اینکه با مشتریان ملاقات کنند در خصوص تمامی جزئیات محصولات یا خدمات شما اطلاعات دقیقی را کسب کنند تا در صورتی که مشتریان در این زمینه سوالاتی داشتند بتوانند به طور صحیح و کاملی پاسخ آنها را بدهند.

همچنین این اطلاعات به آنها کمک می کند تا به مشتریان نشان دهند که چگونه با خرید محصول یا خدمات شما می توانند از این معامله سودمند شوند. فروشنده های شما باید این توانایی را کسب کنند که بتوانند با هر گروهی از مشتریان ارتباط برقرار کنند و پاسخ سوالات آنها را به درستی بدهند. از طرفی بتوانند مشکلات آنها را به خوبی حل کنند.

چهار) تفکر و نگرش فروشنده ها

حتماً شنیده اید که افرادی در کارشان موفق هستند که عاشق کارشان باشند. زیرا این دسته از افراد تمامی تلاش خود را برای کسب و کار خود به خرج می دهند تا بتوانند به موفقیت برسند. در حوزه فروشندگی نیز همین است ، زمانی که فروشنده شما عاشق کارش باشد تمامی تلاش خود را برای موفقیت در آن زمینه انجام می دهد چرا که از شغل خود لذت می برد و از روی اجبار به آن کار دست نمی زند.

بنابراین نحوه صحبت کردن و ارتباط با مشتریان بسیار متفاوت خواهد بود. یک جمله معروف وجود دارد که می گوید ، افرادی که عاشق کارشان هستند دو برابر بیشتر از سایر افراد تلاش می کنند و در هنگام مواجهه با سختی ها سریع پا پس نمی کشند. بنابراین افرادی را به عنوان فروشنده در شرکت یا فروشگاه خود انتخاب کنید که از کارشان لذت می برند.

نظر شما

The post اهمیت فروشنده در اعتبار بخشی به برند و میزان فروش appeared first on بازاریابی , مشاور بازاریابی , آموزش بازاریابی | پارک بازاریابی ایران.