آیا از شغلی که هم اکنون مشغول آن هستید راضی و خوشحالید ؟

آیا هر روز با احساس خوبی کار خود را شروع می کنید یا احساس می کنید ای کاش شغل دیگری داشتم ؟ متأسفانه در اقصی نقاط دنیا افراد زیادی در حال انجام یک شغل هستند که کوچکترین علاقه ای به آن ندارند.

به همین دلیل ، ممکن است حتی درآمد کافی نیز نداشته باشند ولی چون به آن شغل علاقه ای ندارند به فکر افزایش درآمد از آن طریق نیز نیستند. در این مقاله قصد داریم نکاتی را به شما پیشنهاد دهیم که به شما کمک می کند تا بتوانید از روشهای مورد علاقه خود کسب درآمد داشته باشید.

ممکن است تصور کنید این کار در حد یک رویاست و رسیدن به آن به خوابی شبیه است که نمی توان آن را واقعی پنداشت. اما لازم است یادآوری کنیم که تمامی افراد موفق در دنیا و آنهایی که امروزه به عنوان افراد مشهور و موفق می شناسیم همگی مشغول انجام کار مورد علاقه خود هستند. بنابراین می توان از علایق خود نیز به راحتی درآمد کسب کرد.

به طور کلی ، رمز موفقیت در کسب و کار نیز این است که شما به شغل مورد علاقه خود مشغول باشید. زیرا تجربه به وفور نشان داده است که افرادی که به شغل مورد علاقه شان مشغول هستند می توانند به درآمد خوبی نیز برسند. علت آن هم این است که انرژی و انگیزه زیادی صرف کار می کنند.

اگر شانس این را نداشته اید که به شغل مورد علاقه خود مشغول باشید از همین الان شروع کنید. برنامه های کاری خود را از اول مورد تجدید نظر قرار دهید. سعی کنید در میان برنامه های کاری مختلفی که دارید جایی برای شغل مورد علاقه خود باز کنید.

ممکن است شما نیز از آن دسته از افراد باشید که مدام در حال اعتراض هستند که چرا به شغل مورد علاقه خود مشغول نیستید یا توانایی پرداختن به شغل مورد علاقه خود را ندارید. در حالی که بهتر است در میان کار خود به فکر فرصتی باشید به شغل مورد علاقه خودتان بپردازید.

نظر مشاوره بازاریابی این است به شما این نوید را می دهیم که اگر در طول یک روز فقط بخش کمی از ساعت خود را به کار مورد علاقه خود اختصاص دهید. در این صورت خواهید دید که می توانید به موفقیت و درآمد مورد نظرتان برسید.

یکی دیگر از راهکارهایی که می توانید به کار ببرید این است که با افرادی که در حوزه مورد علاقه شما فعالیت می کنند مشورت کنید. این کار بسیار مهم است. همچنین تلاش کنید با افرادی که در شغل جدیدتان ممکن است سر و کار داشته باشید نیز ارتباط برقرار کنید.

این کار به شما کمک می کند تا بتوانید با قدرت بیشتری با افراد مرتبط با شغل خود در ارتباط باشید. همچنین شانس خود را برای موفقیت در کسب و کارتان افزایش دهید. علاوه بر این می توانید یک دید واقع بینانه و اطلاعات بیشتری از بازار در دست داشته باشید.

در کنار موارد گفته شده در بالا سعی کنید با مخاطبانی که ممکن است در آینده با آنها ارتباط داشته باشید نیز ارتباط برقرار کنید. تصور کنید قصد دارید یک شغل مرتبط با پوشاک داشته باشید. بهتر است با گروهی که ممکن است جزء مشتریان شما در آینده باشند ارتباط برقرار کنید.

با علایق ، سلیقه و خواسته های آن مطلع شوید و به این مسئله پی ببرید که آیا می توانید نیازهای آنها را به درستی پاسخ دهید. متأسفانه یکی از اشتباهاتی که بسیاری از افراد مرتکب می شوند این است که تصور می کنند به شغلی علاقه مند هستند و دست به آن می زنند و بعد از اینکه وارد آن شغل شدند تازه متوجه می شوند که نمی توانند از پس آن برآیند یا علاقه ای به آن ندارند. بنابراین با این کار می توانید جلوی این گونه تجربیات را بگیرید.

نظر شما

The post ارتباط میان کار ، پول و علاقه appeared first on بازاریابی , مشاور بازاریابی , آموزش بازاریابی | پارک بازاریابی ایران.