آخرین اخبار از طراحی

هوش را می توانیم از جمله توانایی های بشری بدانیم که ابعاد مختلفی دارد.

بسیاری از مردم دنیا ، هوش را به عنوان یک توانایی محاسباتی و عددی قوی می دانند ، در حالی که مفهوم هوش فراتر از این مرزها و موضوعات است و توانایی های مختلفی را شامل می شود. قصد داریم در این مقاله در خصوص بخشی از هوش که می تواند توانایی های ارتباطی انسانها را تقویت کند صحبت کنیم. امروزه محققان و صاحب نظران به این نتیجه رسیده اند که هوش به معنای توانایی محاسبه و فرآیندهای تجزیه و تحلیل اعداد نیست و آن چیزی که موجب موفقیت افراد در زندگی و شغلی و خانوادگیشان می شود چیزی فراتر از این می باشد.

تا سالهای سال ، همه مردم تلاش می کردند هوش شناختی یا همان توانایی های محاسباتی ، عددی و ریاضی را در کودکان خود افزایش دهند و موفقیت او را در آینده تضمین کنند. در حالی که تجربه به آنها نشان داد که بسیاری از افراد باهوش با معنایی که آنها از هوش می شناختند نه تنها نتوانستند موفقیتی به دست بیاورند بلکه در بسیاری از زمینه از سایر همسن و سالهای خود عقب افتادند. در واقع هوش شناختی ، تضمین کننده موفقیت افراد نبود بلکه برای بسیاری از آنها دردسر ساز شد و نتوانستند به موقعیت مناسب در اجتماع برسند.

مشاهده افراد باهوشی که نمی توانند به جایگاه مناسب در جامعه برسند یا ارتباط خود در محیط کاری را تنظیم کرده و به دستاوردهای موفقیت آمیز برسند آنها را به این فکر انداخت که توانایی مهم دیگری به جز هوش محاسباتی و عددی در افراد هست که موفقیت آنها را تضمین می کند. آنها به جنبه جدیدی از هوش پی بردند به نام هوش هیجانی که توانایی بالا در این زمینه می تواند افراد را در روابط مختلف خانوادگی ، اجتماعی و شغلی ارتقاء داده و کیفیت زندگی اجتماعی و شغلی آنها را به میزان چشمگیری بهبود بخشد. هوش هیجانی یکی از توانایی های مهم در انسانهاست که خانواده نقش مهمی در پرورش دادن آن دارند. می توانیم ۴ مولفه اصلی را برای هوش هیجانی افراد نام ببریم.

یک) شناخت دقیق و درست هیجانها

شناختن دقیق و درست هیجانها از جمله توانایی های اساسی برای تنظیم ارتباط با دیگران است. اگر به کودکان آموزش دهیم که چگونه میان هیجانهای مختلف خود تفاوت قائل شوند و آنها را تشخیص دهند آنها کم کم قادر خواهند بود همان هیجانها را در سایر افراد نیز تشخیص دهند و ارتباط خود با آنها را تنظیم کنند.

دو) استفاده درست از هیجانات

علاوه بر شناختن دقیق هیجانها ، استفاده به موقع و مناسب از آنها است که می تواند ارتباط بین افراد را بهبود بخشیده یا تخریب کند. بهتر است والدین علاوه بر آموزش هیجانات به کودکان یاد بدهند که در شرایط مختلف به چه نحوی می توانند هیجانات خود را نشان دهند. به عنوان مثال ، بسیاری از والدین زمانی که کودکشان احساس یا هیجان خود را بیان می کند او را تشویق به پنهان کردن هیجان یا نشان ندادن آن می کنند. در حالی که بهتر است کودکان یاد بگیرند به شکل مناسبی ، هیجانهای مختلف خود را نشان دهند.

سه) ادراک هیجانات

سومین عامل مهم در هوش ارتباطی ، توانایی ادارک کردن هیجانات است. علاوه بر اینکه باید هیجانات مختلف را بشناسند بلکه باید بتوانند آنها را درک کرده و احساسات دیگران را به خوبی بفهمند.

چهار) تنظیم هیجانات

در نهایت ، شناخت و درک هیجانات به انسانها کمک می کند تا بتوانند در شرایط مناسب و در مواقع گوناگون به خوبی هیجانات خود را مدیریت کرده و تصمیم گیری کنند.

علاوه بر بهبود ارتباط میان افراد ، هوش هیجانی  می تواند موجب سلامت جسمانی افراد نیز باشد. چرا که مدیریت بهتر هیجانها به انسانها کمک می کند بتوانند فشارهای جسمانی کمتری را تحمل کنند و در نتیجه سلامت جسمانی آنها بهبود پیدا کند.

تست هوش کودک        استعدادیابی کودکان       هوش کودک

 

نوشته تکنیکهای تقویت هوش برای بهبود روابط کودک با دیگران اولین بار در مرکز هوش کودک نیک. پدیدار شد.

Oil prices fell for the first time in four days on Wednesday, slipping from as much as five-month highs as mounting coronavirus cases worldwide and in the United States undercut market confidence about a potential pickup in fuel demand. Brent crude was down 4 cents, or 0.1%, at $44.39 a barrel....

پس از تزریق ژل و فیلر توصیه ها و مراقبت هایی می بایست انجام شود که به شرح زیر می باشند:

 • در روز نخست پس از تزریق ژل و فیلر از مصرف محصولات آرایشی بر روی محل تزریق پرهیز کنید.
 • در طول ۲۴ ساعت نخست بعد از تزریق ژل و فیلر باید از انجام فعالیت های سنگین ، تماس مستقیم با نور خورشید و استعمال مشروبات الکلی خودداری نمایید.
 • تا ۳ روز بعد از تزریق ژل و فیلر از ماساژ و دستکاری موضع مورد نظر اجتناب کنید.
 • به مدت ۲ هفته از رفتن به سونا ، حمام داغ و قرارگیری در معرض گرمای شدید خودداری کنید.
 • به مدت ۷۲ ساعت پس از تزریق ژل و فیلر از خوردن و گاز گرفتن غذاهای و خوراکی هاس سفت و سخت ، کشیدن سیگار و قلیان و هر نوع ضربه و فشار روی موضع ، به ویژه در قسمت لب ها پرهیز نمایید.
 • عکس العمل بدن به ژل ها و فیلرهای معتبر و مرغوب خیلی اندک و جزئی می باشد و فقط امکان دارد پس از تزریق شخص در ناحیه تزریق علائم قرمزی ، درد ، کبودی و سفتی متخصری را تجربه کند که اغلب پس از یک هفته به تدریج از بین خواهند رفت.

از بین بردن ورم و کبودی صورت بعد از تزریق ژل

علائم کبودی و ورم امکان دارد سریعاً بعد از تزریق ژل بروز نکند و ۲۴ ساعت بعد از تزریق نمایان شود. مقدار کبودی و ورم در هر یک از بیماران با یکدیگر فرق خواهد داشت. در بیشتر اشخاص تنها به صورت میزان ورم جزئی و خفیفی ظاهر می شود و برای شمار کمی از اشخاص ، کبودی هم ایجاد می شود. مقدار کبودی امکان دارد تا ۴۸ ساعت نیز افزایش پیدا کند ، ولی بعد از طی چند روز اندک اندک از میزان آن کاسته شده و سرانجام تا ۱۵ روز به طور کامل برطرف خواهد شد.

برای رفع کبودی پس از تزریق ژل می توان از کمپرس سرد ، آناناس ، قرص های ویتامین c و … بهره گرفت.

در حالاتی ممکن است ژل و فیلر تزریق شده گلوله و سفت شده ، این مسئله تا ۱۴ روز بعد از تزریق امری عادی و طبیعی می باشد ولی اگر بعد از طی ۲ هفته همچنان تدوام پیدا کند ، باید به پزشک معالج خود مراجعه نمایید.

در صورت ظاهر شدن علائمی نظیر آلرژی و یا هر نشانه ی غیر طبیعی دیگر سریعاً به پزشک معالج خود رجوع کنید.

پس از گذشت ۱۴ روز بعد از تزریق به منظور بررسی وضعیت شما و تکرار تزریق در صورت احتیاج و صلاح دید پزشک حتماً به متخصص معالج خود رجوع نمایید.

سایر مراقبت های بعد از تزریق ژل لب

درصورتی که تمایل دارید آگاه شوید که به طور نمونه ، شما درباره ی توصیه ها و مراقبت های پس از تزریق ژل و فیلر به لب ها و اطراف دهان چه مواردی را رعایت کنید تا حداکثر نتیجه را در این عمل به دست آورید ، می بایست به نکات زیر توجه داشته باشید:

شست و شوی صورت پس از تزریق ژل لب

توصیه می شود در طول ساعات اولیه ی تزریق ژل از ماساژ ، لمس و دستکاری موضع اجتناب نمایید. پس از طی ۸ ساعت اولیه قادرید صورت خود را با یک صابون و شوینده ملایم شست و شو دهید.

نحوه خوابیدن پس از تزریق ژل لب

در صورت تزریق ژل  در ساعات انتهایی روز ، توصیه می شود به صورت طاق باز استراحت کنید و بخوابید و هرگز روی صورت خود نخوابید.

تاثیر گرما بر ژل لب

تا هنگامی که از میزان قرمزی ، کبودی و تورم موضع مورد نظر کاسته نشده از قرارگیری در معرض تابش آفتاب و گرمای زیاد پرهیز نمایید.

چند سالی است که با مراجعه به فروشگاه ها ، شرکتها و مراکز مختلف ، شاهد این هستیم که کارکنان آنها لباسهای فرم پوشیده اند.

تجربه نشان داده است لباس فرم کارکنان ، مورد استقبال مشتریان قرار می گیرد. بسیاری از افرادی که برای انجام کارهای خود به شرکتها یا مراکز مختلف مراجعه می کنند زمانی که با کارکنانی مواجه می شوند که لباسهای فرم پوشیده اند به فعالیت و کار آنها بیشتر از قبل اعتماد می کنند. به همین دلیل ، اخیراً شاهد این هستیم که در شرکتها یا بخشهای مختلف ، سعی می کنند از لباس فرم برای کارکنان خود استفاده کنند. علاوه بر اینکه این لباسها ، هماهنگی ، نظم و جدی بودن شما و کارکنانتان را در محل کار نشان می دهد بلکه یک نوع تبلیغ برای برندتان نیز می باشد. با طراحی لوگو و نام تجاری خود بر روی لباسهای فرم می توانید یک تبلیغ نامحسوس نیز برای برندتان داشته باشید. برای طراحی لباسهای فرم کارکنان بهتر است به اصول زیر توجه کرده و آنها را رعایت کنید تا نتیجه بهتری بگیرید.

یک) نوع لباس

نوع لباسی که انتخاب می کنید اهمیت زیادی دارد. شما می توانید لباس سر همی ، کت و شلوار ، پیراهن و شلوار یا تیشرت و شلوار برای آقایان و مانتو و مقنعه برای بانوان طراحی کنید. اینکه شما چه نوع لباسی را یعنی تیشرت یا پیراهن و شلوار یا لباس سر همی انتخاب کنید به نوع فعالیت شما بستگی دارد. سعی کنید لباسی که مناسب کسب و کار شماست انتخاب کنید. به عنوان مثال ، برای شرکتها و برندهایی که تمایل دارند خودشان را سر حال و سر زنده و فعال نشان دهند معمولاً تیشرت را انتخاب می کنند. در مشاغلی که تمایل دارند خودشان را جدی ، رسمی و قابل احترام نشان دهند معمولاً کت و شلوار یا پیراهن و شلوار رسمی را انتخاب می کنند.

مشاغلی که تمایل دارند خودشان را حرفه ای و متخصص و فنی نشان دهند از لباسهای سر همی استفاده می کنند. پس به شغل و نوع فعالیت خود نگاهی بیاندازید و سپس لباس فرمی که مناسب تر است انتخاب کنید. معمولاً برای بانوان در ایران لباسها از تنوع کمتری بر خوردار است ولی در لباس بانوان نیز می توانید با ایده های خلاقانه از طرحهای مناسب ، متفاوت و زیبا استفاده کنید.

دو) رنگ لباس

رنگی که برای لباس فرم انتخاب می کنید بسیار مهم است. هر رنگی می تواند حس و حال مختلفی به مخاطبان شما منتقل کند. سعی کنید رنگی که به بهترین نحو شما را معرفی کند انتخاب کنید.

سه) نوشته های تبلیغاتی

نوشته های تبلیغاتی بر روی لباسهای فرم از جمله روشهای تبلیغاتی و بازاریابی است. می توانید نام برند و لوگویتان یا شعار خود را بر روی لباسهای فرم خود درج کنید. با توجه به اینکه از چه فرم لباسی برای فعالیت و کسب و کار خود انتخاب می کنید باید درج نوشته تبلیغاتی شما متفاوت باشد. به عنوان مثال ، شما به راحتی می توانید نام برند یا شعارتان را در یک تیشرت در قسمت جلوی تیشرت یا پشت آن درج کنید اما در لباسهای فرم کت و شلوار این امکان نیست و بهترین روش این است که از سنجاقها یا نشانه های فلزی که بر روی یقه کت و شلوار نصب می شود استفاده کنید.

چهار) هماهنگی لباس فرم آقایان و بانوان 

سعی کنید بین لباس آقایان و بانوانی که در شرکت شما فعالیت می کنند هماهنگی وجود داشته باشد. یعنی طراحی و رنگ و فرم آنها به یکدیگر نزدیکتر باشد تا میزان هماهنگی را افزایش دهد.

طراحی لباسهای فرم برای کارکنان از جمله مناسب ترین روشها برای تبلیغات و سایر اهداف بازاریابی شماست. علاوه بر این ، این افراد با به تن داشتن لباسهای فرم شرکت شما مانند سفیرانی هستند که نام برند یا نام تجاری شما را با خود به همه جا خواهند برد. پس حتماً از این روش تبلیغاتی مناسب و به نسبت ارزان قیمت حتماً استفاده کنید و ملاکهای طراحی که در این مقاله به آنها اشاره را مد نظر قرار دهید.

فروش و مدیریت آن را می توانیم قلب مدیریت بازاریابی بدانیم.

مدیریت مطلوب در فروش می تواند موجب رونق اقتصاد کشورها شده و بالعکس اگر توجه اندکی به آن شود می تواند هر کشور یا هر شرکتی را دچار بحرانهای مالی کند. چیزی که متأسفانه در بازاریابی ها یا فروشهای امروزی کمتر شده است ، فروش حضوری است. اگر چندین سال پیش را در نظر بگیرید یادتان خواهد آمد که برخی از افراد به عنوان بازاریاب به مراکز فروش یا محلهای مختلفی که می توانستند مشتریان محصول آنها در آن باشند سر می زدند و از آنها سفارش فروش دریافت می کردند. به این افراد ویزیتور نیز گفته می شد. در واقع کار اصلی این فروشند ها ، فروش حضوری بود.

کم کم با افزایش روشهای مختلف بازاریابی و سپس همه گیر شدن ارتباطات اینترنتی موجب این نوع از فروش یعنی فروش حضوری بسیار کم رنگ شد. در حالی که هر روش فروشی در بازاریابی دارای مزیتهایی است که سایر روشها فاقد آن هستند. بنابراین ، باید تلاش اصلی برای جلوگیری از کم رنگ کردن روشهای مختلف بازاریابی یا فروش باید به سمتی برود که روشهای مختلف در موقعیتهای گوناگون و مناسب به شکل درستی مورد استفاده قرار بگیرند.

فروش حضوری از آن دسته از روشهای فروش است که می تواند دقیقاً خواسته های مورد نیاز مشتریان را تأمین کند. آنها با مراجعه حضوری به محل مشتریان خود و گرفتن سفارش از آنها یا پرس و جو درباره نیازمندیهایشان علاوه بر اینکه می توانند نیازهای واقعی مشتریان را تشخیص داده و تقاضاهای آنها را به درستی تأمین کنند بلکه این اقدام خود یک زمینه تحقیقاتی قوی در حوزه بازار نیز محسوب می شود.

به نظر مشاوره بازاریابی ، علی رغم اینکه این روش بازاریابی در ایران در حال کم رنگ شدن است و افراد کمی تمایل به فروش حضوری دارند ، در کشورهای توسعه یافته ، همچنان این روش فروش به قوت خود باقیست و درصد بالایی از روشهای فروش را شامل می شود. در ادامه به مزیتهایی که این روش فروش دارد و می تواند مفید فایده واقع شود که متأسفانه در حال کم رنگ شدن است اشاره می کنیم.

یک) معرفی محصول

اگر شما محصول جدیدی دارید که می خواهید مشتریان شما از وجود آن آگاه شوند ، روش فروش حضوری بهترین روش است. چرا که مشتریان شما در این روش ، فرصت دارند با فردی که به فروش حضوری می پردازد گفتگو کرده و اطلاعات دقیقی از محصول جدید شما کسب کنند. در حالی که در ایران فقط با تکیه بر تبلیغات می خواهند به این هدف خود برسند. تبلیغات شاید بتواند محصول جدید شما را به مخاطبان و مشتریان معرفی کند ؛ ولی هرگز نمی تواند اطلاعات کافی که مشتریان شما نیاز دارند تا به این محصول جدید اعتماد کنند به آنها بدهد. پس فروش حضوری از جمله بهترین روشها برای معرفی محصول جدید است.

دو) اشتغال زایی

یکی از اهدافی که استارت آپهای مختلف دنبال می کنند این است که بتوانند افراد زیادی را از طریق کسب و کاری که راه اندازی می کنند مشغول به فعالیت کنند. فروش حضوری دقیقاً همین هدف را در بطن خود به دنبال دارد. علاوه بر اینکه کیفیت و میزان فروش شما را افزایش خواهد دارد بلکه می تواند یک راه اشتغال زایی مناسب برای افراد باشد.

سه) حفظ موقعیت محصول

فروش حضوری از آنجایی که دقیقاً نیاز مشتریان شما را تأمین می کند از نزدیک نیازها و تقاضاهای آنها را مورد مشاهده قرار می دهد و سپس محصول مناسبی را به آنها معرفی می کند که یکی از بهترین روشها برای ارتقاء موقعیت محصول شما در بازار است. چرا که شما محصولتان را به دست مشتریان اصلی خود می رسانید و اگر نقصی در محصول شماست به طور مستقیم با مشتریان در ارتباط هستید و به سرعت آنها را رفع خواهید کرد.

نظر شما

The post جای خالی فروشهای حضوری در بازار appeared first on بازاریابی , مشاور بازاریابی , آموزش بازاریابی | پارک بازاریابی ایران.

BP expects its oil and gas production to fall by at least 1 million bpd of oil equivalent or 40% over the next decade, as it transitions to a lower carbon energy company, the company said. Under a new strategy announced August 4, BP said it will boost investment on low carbon projects such as...
Researchers at Sharif University of Technology (SUT) in Tehran have designed and manufactured a javel water making machine with an Iranian electrolyzer, Erfan Touraji, the project director, said. “Imported electrolyzers used in all devices made in the country are not of high quality. The useful...
Oil prices fell on Monday on oversupply concerns as OPEC and its allies wind back production cuts in August and a rise in worldwide Covid-19 cases points to a slower pick-up in fuel demand.  Brent crude futures slid 26 cents, or 0.6%, to $43.26 a barrel. US West Texas Intermediate crude futures...
From quiet skies over Europe to sparse traffic in America’s biggest cities, a recovery in global oil demand is faltering amid the resurgence in coronavirus. That poses a particularly delicate challenge for OPEC and its partners, who next week plan to resume some of the crude output halted during...

کربوکسی تراپی carboxytherapy یا درمان با گاز دی اکسید کربن CO2 یکی از رایج ترین متدهای درمانی ایمن و غیرتهاجمی در تمام دنیاست که حذف سلولیت ، جوان سازی پوست ، رفع ترک های پوستی ، درمان سیاهی زیر چشم مورد استفاده قرار می گیرد.

کربوکسی تراپی carboxytherapy چیست؟ 

در روش درمانی کربوکسی تراپی گاز دی اکسید کربن به زیر پوست تزریق می گردد. این گاز سمی نیست و سبب صدمه و مرگ سلول ها و بافت ها نمی شود . به طور طبیعی در بدن یافت می شود.

زمانی که میزان گاز CO2 در زیر پوست شما از اندازه استاندارد خود بیشتر می گردد ، بدن آدمی این اتفاق را کمبود اکسیژن به حساب می آورد و گردش خون در ناحیه تزریق را به سرعت افزایش خواهد داد و این بالاروی میزان جریان خون موجب راه یافتن مواد مغذی به نواحی تحت درمان می شود و بافت و سلول های نواحی تحت درمان را ترمیم و بازسازی می نماید. در حقیقت کربوکسی تراپی نوعی مزوتراپی می باشد که قادر است به تقویت خاصیت ارتجاعی پوست ، حذف چین و چروک های پوست ، تولید کلاژن ، بالا بردن میزان خونرسانی و حذف چربی های اضافی یاری برساند.

موارد استفاده از کربوکسی تراپی

 • رفع افتادگی پوست صورت و تقویت خاصیت ارتجاعی پوست
 • جوان سازی پوست
 • درمان تیرگی و چروک اطراف چشم
 • حذف سلولیت و چربی های موضعی
 • رفع ترک های پوستی ناشی از بارداری و چاقی
 • کمک به رفع ریزش مو و تقویت مو
 • جوان سازی قسمت هایی نظیر گردن ، دکلته و دست
 • رفع جای جوش و زخم
 • کمک به بهبود اثرات عمل لیپوساکشن

فرایند درمان با کربوکسی تراپی

در این شیوه درمانی بدون احتیاج به ماده بی حسی و بدون هیچ زخم و برشی و بصورت سرپایی با استفاده از کپسول گاز CO2 که با یک لوله رابط به دستگاه تنظیم کننده جریان گاز وصل شده است ، متخصص با ظرافت زیادی میزان تزریق گاز CO2  به زیر پوست را مشخص و کنترل می نماید. گاز دی اکسید کربن از دستگاه تنظیم کننده جریان گاز به یک لوله ای استریل می رسد که در ته آن فیلتری قرار داده شده است که همه ی موارد اضافی و ناخالصی های موجود را جذب و از ورود آن به زیر پوست جلوگیری می کند. گاز عبوری از فیلتر به درون یک سوزن خیلی ظریف وارد شده و متخصص با به کارگیری این سوزن ، گاز CO2 را به زیر پوست و نواحی مورد نظر تزریق می نماید.

نواحی قابل درمان با کربوکسی تراپی

ـ زیر چشم و پلک ها

ـ صورت

ـ گردن

ـ شکم

ـ باسن

ـ ران ها

ـ دست ها

تعداد جلسات درمانی با کربوکسی تراپی

حذف سلولیت و چربی های موضعی: ۸ الی ۱۰ جلسه به فواصل زمانی یک هفته درمیان

جوان سازی پوست: ۴ الی ۸ جلسه به فواصل زمانی ۳ تا ۴ هفته یکبار

رفع سیاهی و چروک اطراف چشم: ۴ تا ۸ جلسه به فواصل زمانی ۲ الی ۴ هفته یکبار

درمان ترک های پوستی: ۴ تا ۱۰ جلسه به فواصل زمانی ماهی یکبار

ماندگاری نتایج کربوکسی تراپی

در خصوص جوان سازی پوست این روش ۴ الی ۶ ماه دوام و پایداری دارد. در مورد دیگر استفاده های درمانی نظیر حذف چربی های موضعی اگر ورزش و برنامه غذایی مناسبی داشته باشید اثرات آن تا چندسال باقی خواهد ماند.

اثرات جانبی کربوکسی تراپی

این روش درمانی عموماً عوارض جانبی به دنبال ندارد ولی به طور کلی سوزش ، درد خفیف ، قرمزی و کبودی مختصر از عارضه های موقتی آن می باشند که پس از گذشت چند ساعت خود به خود از بین خواهند رفت.

موارد منع استفاده از کربوکسی تراپی

 • زنان باردار
 • افراد مبتلا به بیماری های عفونی و کم خونی
 • افراد مبتلا به دیابت و بیماری های قلبی کنترل نشده
 • افراد مبتلا به سرطان
 • افراد مبتلا به صرع
 • افراد مبتلا به نارسایی کلیوی
 • افراد مبتلا به بیماری بافت پیوندی
 • افراد مبتلا به بیماری مغزی و آب سیاه